Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39- letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego. Mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i miał 2 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Za swoje zachowanie kierującemu grożą teraz poważne konsekwencje.

Policjanci z Posterunku Policji w Ińsku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Mercedes. Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się bardzo nerwowo i po zatrzymaniu pojazdu wysiadł  i na pieszo zaczął uciekać w kierunku lasu. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informacyjnych okazało, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. To nie jedyne jego zmartwienie. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu stargardzkiego jest nietrzeźwy. Nie umiał wytłumaczyć się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Zatrzymany podczas kontroli drogowej prze policjantów 39- latek za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

 

 

39- latek został doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Teraz odpowie za popełnienie ponownie tego samego przestępstwa, którego górna granica kary wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu stargardzkiego odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

mł. asp. Dorota Biernikowicz