Koncert organowy w kolegiacie już w tę niedzielę
W najbliższą niedzielę (26 maja) o godzinie 16:00 mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym. W kolegiacie odbędzie się darmowy koncert organowy, który zainauguruje cykl letnich wydarzeń kulturalnych. Nie przegapcie okazji, by spędzić to niedzielne popołudnie w towarzystwie muzyki na żywo.
  1. Koncert organowy w kolegiacie – niedziela, godzina 16:00.
  2. Bezpłatne wejście dla wszystkich zainteresowanych.
  3. Wystąpią Julita Nohanowicz, Damian Grabowski i Pruska Orkiestra Kameralna.
  4. Profesor Bogdan Narloch wygłosi prelekcję o muzyce.

Wydarzenie to jest częścią większego cyklu koncertów organowych, które będą odbywać się przez całe lato. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest profesor Bogdan Narloch, który podczas niedzielnego koncertu wygłosi również słowo o muzyce. To doskonała okazja, aby pogłębić swoją wiedzę na temat muzyki organowej i dowiedzieć się więcej o historii tego instrumentu.

Na organach zagrają Julita Nohanowicz i Damian Grabowski, a towarzyszyć im będzie Pruska Orkiestra Kameralna z Prenzlau. Jest to wyjątkowa okazja, aby posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu utalentowanych artystów. Koncerty te mają na celu promowanie muzyki organowej i zachęcenie mieszkańców do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Kolegiata, w której odbędzie się koncert, jest miejscem szczególnym. Po zakończonym remoncie, świątynia może pochwalić się nowymi organami najwyższej klasy. To właśnie dzięki temu instrumentowi miasto znalazło się na trasie koncertowej. Uczestnicząc w niedzielnym wydarzeniu, będziecie mieli okazję przekonać się, jak wspaniale brzmią nowe organy i jakie możliwości techniczne oferują.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na to wyjątkowe wydarzenie. Spędźcie niedzielne popołudnie w Pomniku Historii, delektując się dźwiękami muzyki organowej i czerpiąc radość z kulturalnych uniesień.


UM Stargard