Pogodna zamknięta na czas remontu od przyszłego tygodnia
W związku z pracami remontowymi na Alei Żołnierza Bocznej oraz ulicy Pogodnej, mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Czasowe zamknięcie ulicy Pogodnej zaplanowane jest na koniec maja.
  1. Roboty na ul. Pogodnej zaplanowane na 28 i 29 maja.
  2. Odcinek od cmentarza do Zakładu stomatologicznego będzie zamknięty.
  3. Prace obejmują układanie warstwy ścieralnej jezdni.
  4. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i estetykę ulic.

Przebudowa Alei Żołnierza Bocznej i Pogodnej wkracza w kolejny etap, który wymaga czasowego zamknięcia ul. Pogodnej. Prace te są kluczowe dla ukończenia inwestycji, która znacząco poprawi jakość infrastruktury w naszej okolicy.

Firma STRABAG, odpowiedzialna za realizację robót, ogłosiła, że na odcinku od skrzyżowania z ul. Przedwiośnie (przy cmentarzu) do skrzyżowania z ul. Przedwiośnie (przy Zakładzie stomatologicznym) będzie obowiązywać czasowy zakaz ruchu we wtorek 28 maja oraz w środę 29 maja. Możliwe, że zamknięcie ulicy będzie konieczne tylko jednego z tych dni.

W tym czasie przewidziane jest układanie nowej warstwy ścieralnej jezdni na całej szerokości drogi, co jest niezbędnym etapem prac remontowych. Mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia i planować swoje trasy z uwzględnieniem zamknięcia ulicy.

Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę jakości nawierzchni, ale również zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów. W ramach projektu zaplanowano wyniesione przejścia, które wymuszą na kierowcach zmniejszenie prędkości. Dodatkowo, nowe energooszczędne latarnie zapewnią lepsze oświetlenie ulic, co wpłynie na komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Całość prac powinna zakończyć się jeszcze w tym roku, co oznacza, że mieszkańcy już wkrótce będą mogli korzystać z odnowionych i bezpieczniejszych ulic w pełni.


Wg inf z: UM Stargard