Muzyczna niedziela z Orkiestrą Camerata w kolegiacie
W nadchodzący weekend miasto zaprasza na wiele interesujących wydarzeń kulturalnych, w tym koncerty, spotkania autorskie i festyny historyczne. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się różnorodnymi atrakcjami.
  1. Koncert Cameraty w kolegiacie
  2. Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem
  3. Występy muzyczne w amfiteatrze
  4. VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”

W nadchodzący piątek, 21 czerwca, o godzinie 17:00 Książnica Stargardzka zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, znanym dziennikarzem i reportażystą. Wydarzenie jest częścią cyklu „DooKOŁA” organizowanego we współpracy z Bridgestone Stargard. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, co stanowi świetną okazję dla miłośników literatury do bezpośredniego kontaktu z autorem.

Wieczorem tego samego dnia, o godzinie 19:00, w amfiteatrze odbędzie się koncert z udziałem takich gwiazd jak Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom będzie towarzyszyć Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Po nich na scenie pojawi się zespół Kwiat Jabłoni, który z pewnością dostarczy publiczności niezapomnianych wrażeń muzycznych.

W sobotę i niedzielę (22-23 czerwca) odbędzie się VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”, który przeniesie nas w czasy średniowiecza. W Parku Piastowskim i Parku Chrobrego będzie można spotkać członków grup rekonstrukcyjnych, uczestniczyć w inscenizacji bitwy i podziwiać pokazy dawnych rzemiosł. Dla najmłodszych przygotowano animacje prowadzone przez błazna. Festyn to także okazja do zwiedzenia Basteji za symboliczną złotówkę.

Niedziela, 23 czerwca, to dzień pełen muzyki klasycznej. O godzinie 16:00 w kolegiacie wystąpi Orkiestra Camerata pod batutą Kuby Wnuka. Koncert odbędzie się w ramach cyklu prezydenckiego i będzie można usłyszeć utwory takich kompozytorów jak Marek Nowakowski, Alessandro Marcello, Georg Philipp Telemann, Antonio Vivaldi i Petronio Franceschini. Występ solistów Katarzyny Ganczarskiej (organy), Karoliny Hyli-Wybraniec (skrzypce), Dawida Głogowskiego (trąbka) i Tomasza Dąbrowskiego (trąbka) z pewnością wzbogaci to wydarzenie.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach, które z pewnością dostarczą wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. To doskonała okazja, aby lepiej poznać historię i kulturę naszego miasta.


Na podst. Urząd Miejski w Stargardzie