Medale za długoletnie małżeństwo wręczone przez prezydenta Stargardu
W miniony weekend odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której ponad 100 par małżeńskich zostało wyróżnionych za swoje długoletnie pożycie. Prezydent Rafał Zając wręczył im medale oraz upominki, celebrując ich 50- i 60-letnie wspólne życie. Wydarzenie było pełne wzruszeń, gratulacji oraz artystycznych występów.
  1. Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
  2. Udział prezydenta Rafała Zająca w uroczystości.
  3. Artystyczne występy Miłosza Krysiaka i Eryka Kucharskiego.
  4. Obecność członków rodzin jubilatów.

Podczas uroczystości, która miała miejsce w miniony weekend, ponad 100 par małżeńskich odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Nagrody te są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jednak w naszym mieście wręczył je prezydent Rafał Zając. Każda z nagrodzonych par spędziła ze sobą co najmniej 50 lat, a niektórzy nawet 60 lat.

Prezydent Rafał Zając nie krył wzruszenia, mówiąc: „To wielki zaszczyt móc złożyć życzenia i gratulacje tak wyjątkowym ludziom. Przez długie lata te pary budowały swoje rodziny, dbały o najbliższych, miały wkład w kształtowanie lokalnej społeczności, a co za tym idzie – rozwijały całe miasto. Małżonkowie z tak pięknym stażem powinni być dla nas autorytetami. Za nimi zarówno wspaniałe, radosne chwile, ale też zapewne trudne momenty. Wytrwałość i wzajemne wsparcie – to właśnie fundamenty udanego związku, budzące podziw, ale też dające nam wszystkim przykład, jak mądrze, trwale kochać niezależnie od tego, co przynosi los”.

Spotkanie odbyło się w towarzystwie rodzin jubilatów, co dodało uroczystości dodatkowego blasku i emocji. Obecni bliscy składali kolejne życzenia i gratulacje, a atmosfera była pełna serdeczności i wzruszeń.

Uroczystość uświetniły artystyczne występy młodych, uzdolnionych wokalistów – Miłosza Krysiaka i Eryka Kucharskiego. Obaj chłopcy są laureatami tegorocznej nagrody prezydenta dla Młodego Artysty, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowość tego wydarzenia.

Wręczane medale miały kształt stylizowanej sześcioramiennej gwiazdy zawieszonej na różowej wstążce. Jubilaci zostali także obdarowani upominkami, co stanowiło piękne zwieńczenie tej podniosłej ceremonii.


Na podst. UM Stargard