Przedsiębiorcy uczą się KSeF - cykl szkoleń Urzędu Skarbowego w Stargardzie

W Stargardzie rusza seria bezpłatnych szkoleń poświęconych Krajowemu Systemowi e-Faktur. Urząd Skarbowy zaprasza przedsiębiorców na spotkania „Środy z KSeF”, które mają ułatwić przejście na nowy sposób wystawiania i odbierania faktur. Dla firm to okazja, by poznać zasady autoryzacji i narzędzia, zanim system stanie się obowiązkowy.
- Czego nauczą się uczestnicy na “Środach z KSeF”
- Terminy i miejsce szkoleń w Stargardzie
Czego nauczą się uczestnicy na “Środach z KSeF”
Cykl skierowany jest do przedsiębiorców zainteresowanych praktycznym wprowadzeniem do KSeF. Organizatorzy zapowiadają omówienie mechanizmów uwierzytelnienia i autoryzacji, a także sposobów wystawiania dokumentów za pomocą systemu. Szkolenia pokażą też moduły służące do zarządzania uprawnieniami i certyfikatami, co jest ważne zwłaszcza dla firm delegujących dostęp pracownikom.
Program przewiduje prezentacje bezpłatnych narzędzi powiązanych z KSeF — uczestnicy dowiedzą się, jak działają Aplikacja Mobilna KSeF, Aplikacja Podatnika KSeF oraz E-mikrofirma powiązana z KSeF i jakie dodatkowe funkcjonalności oferuje system.
Terminy i miejsce szkoleń w Stargardzie
Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 22.10 o godzinie 10:00 w siedzibie Stargardzkiej Izby Gospodarczej, przy ul. Pierwszej Brygady 35, sala konferencyjna na 7. piętrze. Kolejne terminy i tematy zaplanowano następująco:
- 29.10, 10:00-12:00 – wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF; moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU,
- 26.11, 10:00-12:00 – nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez jednostki samorządu terytorialnego i jednostki sektora publicznego oraz przez rolników ryczałtowych,
- 3.12, 10:00-12:00 – prezentacja bezpłatnych narzędzi KSeF: Aplikacja Mobilna KSeF, Aplikacja Podatnika KSeF, E-mikrofirma powiązana z KSeF oraz omówienie dodatkowych funkcji.
Wszystkie spotkania są bezpłatne. Organizatorzy podkreślają, że od kwietnia 2026 korzystanie z KSeF stanie się obowiązkiem dla wszystkich przedsiębiorców, dlatego warto wcześniej zapoznać się z systemem i jego wymaganiami.
na podstawie: UM Stargard.
Ostatnie Artykuły

Plecak bezpieczeństwa i pierwsza pomoc. W Grzędzicach i Nowej Dąbrowie szkolono mieszkańców

Stare Miasto w rytmie Hanzy. Jarmarki wciągają zapachem, muzyką i historią

Stargardzcy policjanci pokazali kandydatom, co naprawdę daje służba w mundurze

153 osoby sprawdzone w powiecie - cztery zatrzymania i poszukiwani cudzoziemcy

Zakaz lotów nad Stargardem. Drony nie polecą podczas Hanzy

Wakacyjna wiedza dla seniorów. W Stargardzie padną ważne rady o zdrowiu w podróży

W Stargardzie Hanza wraca. Parada otworzy wielkie święto

Stargard pokazał biznes na światową skalę

Kolorowa galeria na wodzie przy Bramie Młyńskiej przyciąga wzrok

Autobusy 12 i 14 jadą inaczej. Dwa przystanki wypadają z trasy

Brama Młyńska zyska malarską oprawę podczas Zjazdu Hanzy

Ciche zagrożenia nie znikają. Poradnik z Chociwla przypomina o bezpieczeństwie

Stargardzkie ogrody działkowe dostaną 135 tys. zł na nowe inwestycje

Zdrowie, ruch i internet – seniorzy w Stargardzie usłyszeli ważne wskazówki
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miejski w Stargardzie - kontakt, godziny kas i e-usługi
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Stargardzie - kontakt, rejestracja, poradnie
- Urząd Skarbowy w Stargardzie - kontakt, godziny, e-usługi i właściwość terytorialna
- Sąd Rejonowy w Stargardzie - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance - kontakt, godziny i oferta
- Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie - sekcje, kontakt i zajęcia
