Nowy żłobek Leśna Polana rośnie na os. Zachód - 116 miejsc i nowoczesne sale

Na budowie przy os. Zachód w Stargardzie widać już realne kształty przyszłego żłobka - od świeżo wygładzonych ścian po pergolę przy placu zabaw. Pracownicy kończą prace wykończeniowe, a w pomieszczeniach powoli zaczyna pojawiać się kolor i struktura, które mają stworzyć przyjazne środowisko dla najmłodszych. Mieszkańcy mogą się szykować na dodatkowe miejsca i nowy punkt opieki blisko istniejącej placówki.
- W Stargardzie prace idą równolegle wewnątrz i na zewnątrz
- Leśna Polana - terminy, wyposażenie i co warto wiedzieć
W Stargardzie prace idą równolegle wewnątrz i na zewnątrz
Na terenie budowy nowej siedziby Żłobka Miejskiego Leśna Polana trwają prace wykończeniowe. W pomieszczeniach wykonano już gładzie, układane są płytki oraz prowadzone jest wstępne malowanie. Na zewnątrz uwagę przykuwa nowa pergola od strony placu zabaw, a elewacja przy wejściu jest niemal kompletna. Inwestycja realizowana jest na os. Zachód i ma wartość około 5 500 000 zł.
“Budynek zaprojektowano specjalnie z myślą o maluchach.”
Tak mówi Aleksandra Wiśniewiecka, dyrektor Żłobka Miejskiego. Zapowiada, że do sal trafi wyposażenie - nowoczesne i bezpieczne meble oraz zabawki ukierunkowane na rozwój sensoryczny, motoryczny i emocjonalny dzieci.
Leśna Polana - terminy, wyposażenie i co warto wiedzieć
W skrócie najważniejsze informacje o inwestycji:
- Lokalizacja: os. Zachód.
- Liczba miejsc: 116 miejsc dla najmłodszych.
- Koszt: około 5 500 000 zł.
- Postęp prac: gładzie, płytki, malowanie wewnątrz; pergola i elewacja na zewnątrz.
- Harmonogram: zakończenie budowy planowane jest na marcu, a dzieci mają pojawić się w placówce jesienią tego roku.
Dla rodziców najistotniejsze będzie to, że nowy obiekt powstaje obok już działającej placówki - to oznacza łatwiejszą organizację dowozu i większe możliwości rotacji miejsc. Wyposażenie zaplanowane z myślą o różnych sferach rozwoju oraz bezpieczna aranżacja sal sugerują, że placówka nie będzie wyłącznie miejscem opieki, lecz także środowiskiem sprzyjającym wczesnej stymulacji. Z informacji przekazywanych przez Urząd Miasta w Stargardzie wynika, że prace przebiegają sprawnie i inwestycja zmierza do zakończenia zgodnie z planem.
na podstawie: UM Stargard.
Ostatnie Artykuły

Limit wyczerpany. Na Szarżę Ułańską nie ma już zapisów

Aktywny Orlik wystartował w Witkowie Pierwszym. Znamy kolejne terminy zajęć

Przedmiot przypominający broń i pobicie na Czarnieckiego - areszt dla dwóch

Woda może zmienić kolor. W gminie Dobrzany rusza płukanie wodociągów

Ruszył nabór na pieniądze dla seniorów. W grze są dwie ścieżki wsparcia

Ponad 15 kilogramów narkotyków zniknęło z ulic Stargardu w pół roku

Telefon zniknął w sklepie, policjanci namierzyli sprawcę po chwili

Mokrzyca wraca do rozmów. Druga tura konsultacji rusza w Chociwlu

Dzień po zdobyciu prawa jazdy motocyklista wrócił bez uprawnień pod Stargardem

17-latek na quadzie rzucił się do ucieczki w lesie. Potem przyszły kary

Jak zaplanować całoroczną konserwację dachu, aby uniknąć kosztownych napraw?

Miedwie: policjanci wyciągali z wody użytkowników SUP-ów i rowerków

Bezpłatne sportowe lato rusza na Orliku w Witkowie Pierwszym

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stargardzie - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Zarząd Zlewni w Stargardzie - siedziba i kontakt
- Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Stargardzie - kontakt, msze, sakramenty
- Zespół Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie - kontakt, składnice drewna, odzież leśna
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Oddział w Stargardzie
