Jedna chwila nad wodą może kosztować życie - policja przypomina w Stargardzie

FOT. Policja Stargard
Letni wypoczynek nad wodą szybko potrafi zamienić się w dramat. Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie przypomina, że największe zagrożenie bierze się nie z pogody, lecz z lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczególnie niebezpieczne są kąpieliska bez nadzoru, alkohol i chwila nieuwagi przy dzieciach.
Przed początkiem wakacji funkcjonariusze zwracają uwagę, by korzystać wyłącznie z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Policja apeluje też o stosowanie się do poleceń ratowników oraz sprawdzanie oznaczeń i regulaminów obowiązujących w danym miejscu.
Najwięcej uwagi mundurowi poświęcają dzieciom. Nawet niewielka ilość wody w przydomowym basenie może stworzyć realne zagrożenie, a maluchy powinny przebywać w wodzie wyłącznie pod stałym nadzorem dorosłych. Zlekceważenie tej zasady może skończyć się tragedią.
Policja ostrzega również przed skokami do nieznanej wody. Ukryte przeszkody, nieznane dno i zbyt mała głębokość mogą doprowadzić do ciężkich obrażeń, w tym do trwałego uszkodzenia kręgosłupa.
Funkcjonariusze stanowczo odradzają łączenie wypoczynku nad wodą z alkoholem. Jak przypomina Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, alkohol osłabia koncentrację, zaburza ocenę sytuacji i wydłuża czas reakcji, przez co wyraźnie rośnie ryzyko utonięcia. To właśnie nad wodą jedna z pozornie zwykłych decyzji najczęściej przesądza o tym, czy dzień kończy się spokojnie, czy interwencją służb.
na podstawie: Policja Stargard.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Stargard). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Nowe pracownie w szkołach. Rusza program z 200 milionami złotych

Jedna chwila nad wodą może kosztować życie - policja przypomina w Stargardzie

Orlik w Dobrzanach idzie do remontu. Boiska zyskają nowe zaplecze i oświetlenie

Eko konkurs w Chociwlu rozstrzygnięty – uczniowie pokazali pomysł i wyobraźnię

Ósmoklasiści zamknęli ważny rozdział. Wyróżniono też najlepszych

Frezowanie na odcinku między rondami Lipnik i 15 Południk. Będą duże utrudnienia

Na stargardzkich drogach wpadli rowerzyści i użytkownicy hulajnóg po alkoholu

Fałszywe inwestycje w powiecie stargardzkim - policja ostrzega przed stratą oszczędności

Nad powiatem stargardzkim nadciąga żar. Najbardziej zagrożeni są dzieci i seniorzy

Ognica wybrała nową radę sołecką po rezygnacji dotychczasowych członków

Symulator dachowania i ciemnia odblaskowa przyciągnęły tłumy w Ińsku

Linia 44 wraca nad Miedwie. Autobusy pojadą przez całe wakacje

Czterech rowerzystów po alkoholu i hulajnogi bez uprawnień w Stargardzie

Stargarlandia ma zwycięski projekt. W Parku Chrobrego szykuje się wielka zmiana
Przydatne dane teleadresowe
- Biuro Powiatowe ARiMR w Stargardzie - kontakt, nabory wniosków i dopłaty dla rolników
- Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Parafia Świętego Ducha w Stargardzie - msze, sakramenty, kontakt
- Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Urząd Stanu Cywilnego Dobrzany - odpisy, zaświadczenia i kontakt
- Oddział Zewnętrzny w Stargardzie - kontakt i status jednostki
