Stargard na 12. miejscu w Polsce. Rowerzyści przejechali tysiące kilometrów

FOT. Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard
Przez cały czerwiec mieszkańcy Stargardu pokonywali kolejne trasy, zbierając kilometry dla swojego miasta. Jedni jeździli rekreacyjnie, inni przekraczali granice, które dla większości rowerzystów pozostają poza zasięgiem. Wspólny wynik dał Stargardowi 12. miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji spośród 57 miast.
- 264 tysiące kilometrów dla Stargardu
- Dwóch zawodników przekroczyło granicę 5000 kilometrów
- Grupy, szkoły i firmy dołożyły tysiące kilometrów
264 tysiące kilometrów dla Stargardu
Do tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski zarejestrowały się 822 osoby. Uczestnicy wykonali 11 778 treningów i pokonali łącznie 264 516,52 km. Przełożyło się to na 4017,08 punktów, a średni wynik jednej zarejestrowanej osoby wyniósł 321,80 km.
Nie każdy zarejestrowany zawodnik przejechał jednak co najmniej kilometr. Ostateczne statystyki przedstawiają się następująco:
- 817 osób pokonało minimum 1 km,
- 463 osoby przekroczyły granicę 100 km,
- 202 osoby przejechały co najmniej 400 km i zakwalifikowały się do losowania nagród,
- 65 osób przekroczyło 1000 km,
- 19 osób pokonało więcej niż 2000 km,
- 2 osoby przejechały ponad 5000 km.
W rywalizacji uczestniczyło 346 kobiet i 476 mężczyzn. Kobiety pokonały razem 84 710,61 km podczas 4828 treningów. Wynik mężczyzn wyniósł 179 805,91 km, zdobytych w 6950 treningach.
Liczba uczestników od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie, ale wciąż stanowi około 1,2 proc. mieszkańców Stargardu. To pokazuje, że nawet przy tak dużej liczbie przejechanych kilometrów udział rowerzystów może jeszcze wyraźnie wzrosnąć.
Dwóch zawodników przekroczyło granicę 5000 kilometrów
Najlepszy indywidualny wynik uzyskał Bogusław Szmuc, który przejechał 5801,08 km. Drugim zawodnikiem z wynikiem powyżej 5000 km został Radosław Pietrzak – 5056,85 km. Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Dawid Sobkowicz z rezultatem 4144,78 km.
W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Agnieszka Biernat, która pokonała 3001,16 km. Kolejne miejsca zajęły Dorota Kozioł – 2572,22 km oraz Danuta Biernat – 2200,47 km.
Podczas uroczystości zostanie wyróżnionych 20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn. Nagrody trafią również do zwycięzców ośmiu kategorii wiekowych.
Grupy, szkoły i firmy dołożyły tysiące kilometrów
Najwięcej kilometrów wśród grup wykręcili uczestnicy Stargard na Rowery. Siedemdziesięciu członków tej grupy przejechało 40 902,57 km. Drugie miejsce zajęła grupa „Trochę kręcę w ZST” z wynikiem 24 587,11 km przy 32 uczestnikach.
To właśnie druga z tych grup miała najwyższą średnią przypadającą na jedną osobę – 768 km. W Stargard na Rowery średnia wyniosła 584 km na uczestnika.
W klasyfikacji szkół wystartowali przedstawiciele 12 placówek. Wyniki w poszczególnych kategoriach były następujące:
Szkoły podstawowe
- SP 5 – 14 816,28 km i 61 uczestników,
- SP 8 – 6423,41 km i 44 uczestników,
- SP 10 – 6391,23 km i 43 uczestników.
Szkoły ponadpodstawowe
- ZSB–T – 16 744,55 km i 82 uczestników,
- ZS 2 – 13 081,96 km i 60 uczestników,
- I LO – 5634,25 km i 5 uczestników.
Najlepsze szkoły otrzymają nagrody finansowe oraz puchary.
Wśród firm zwyciężył Kalmar. Jego pracownicy przejechali 15 714,28 km. Następne miejsca zajęły Bridgestone z wynikiem 9719,32 km oraz MPK Stargard – 7064,63 km.
W rywalizacji uczestniczyły także:
- Ferrosan MD,
- Nolato Stargard,
- Enterprise Logistics,
- OSiR Stargard,
- Radiometer,
- STBS,
- Cukiernia Nova,
- Hiab,
- PEC,
- Lidl,
- BioStar,
- Wody Miejskie.
Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się w środę, 15 lipca, o godz. 18.00 w hali OSiR Stargard przy ul. Pierwszej Brygady 1. To tam zostaną ogłoszone osoby i zespoły wyróżnione za tegoroczne wyniki.
na podstawie: OSiR Stargard.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Stargard na 12. miejscu w Polsce. Rowerzyści przejechali tysiące kilometrów

Wakacyjny weekend w Stargardzie pod kontrolą - zatrzymano 14 dowodów

Sobotnia kłótnia w Ińsku skończyła się aresztem 23-latka

Otwarcie znów się opóźniło. Problem z ciepłą wodą nie ustąpił

Limit wyczerpany. Na Szarżę Ułańską nie ma już zapisów

Aktywny Orlik wystartował w Witkowie Pierwszym. Znamy kolejne terminy zajęć

Przedmiot przypominający broń i pobicie na Czarnieckiego - areszt dla dwóch

Woda może zmienić kolor. W gminie Dobrzany rusza płukanie wodociągów

Ruszył nabór na pieniądze dla seniorów. W grze są dwie ścieżki wsparcia

Ponad 15 kilogramów narkotyków zniknęło z ulic Stargardu w pół roku

Telefon zniknął w sklepie, policjanci namierzyli sprawcę po chwili

Mokrzyca wraca do rozmów. Druga tura konsultacji rusza w Chociwlu

Dzień po zdobyciu prawa jazdy motocyklista wrócił bez uprawnień pod Stargardem

17-latek na quadzie rzucił się do ucieczki w lesie. Potem przyszły kary
Przydatne dane teleadresowe
- Bio Star Stargard - kontakt, godziny, EKOPUNKT i cmentarze
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Stargardzie - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie - kontakt, godziny, świadczenia
- Starostwo Powiatowe w Stargardzie - kontakt, wydziały, godziny i sprawy do załatwienia
- Urząd Stanu Cywilnego w Marianowie - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
