Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dolicach na terenie gminy przeprowadzili działania pn. „Trzeźwość”. Funkcjonariusze oprócz przeprowadzania badań kierujących na zawartość alkoholu kontrolowali także sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci.

Działania miały na celu sprawdzenie stanu trzeźwości użytkowników pojazdów mechanicznych i przede wszystkim wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Oprócz kontroli trzeźwości mundurowi kontrolowali również, czy kierowcy, oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przyglądali się również bacznie w jaki sposób przewożone są dzieci.

To już kolejna akcja zorganizowana przez dzielnicowych z Dolic. Podczas tych działań policjanci przebadali ponad 100 kierujących nie ujawniając nieprawidłowości. Kilka osób zostało pouczonych.

 

 

st asp. Krzysztof Wojsznarowicz


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.