Baza Edukacji Ekologicznej mieszcząca się w lasku nieopodal ulicy Wł. Reymonta w Stargardzie, zainauguruje nowy sezon imprezą ekologiczną w ostatnią sobotę kwietnia. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku już teraz do udziału w happeningu ekologicznym z okazji Dnia Ziemi. Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali wiele niespodzianek, wspólnie z Proeuropejskim Centrum Ekologicznym oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto wybrać się zatem na Bobrową Polanę, już w sobotę 27 kwietnia 2019 r.

Tego dnia w godzinach od 11.00. do 15.00., czekają nas terenowe gry i zabawy o tematyce ekologicznej w leśnym Fun Parku. Przed sezonem można sprawdzić swoją kondycję, pokonując specjalnie przygotowaną ścieżkę zdrowia. Natomiast przy „stoliku małego ekologa” czekają do odkrycia wszelkie tajniki Matki Natury.  Organizatorzy zapowiadają również  zbiórkę butelek i plastikowych nakrętek, prowadzoną  przy okazji wszystkich imprez, organizowanych w kwietniową sobotę na Bobrowej Polanie.

Imprezy towarzyszące przygotowali także partnerzy ekologicznego projektu. Do udziału w Leśnym Rajdzie na orientację zaprosi więc Stowarzyszenie 15 Południk. Szczegóły na stronie stowarzyszenia: www.15poludnik.pl  Ogłoszony zostanie również konkurs fotograficzny pod hasłem: „Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”. Na wszystkich uczestników ekologicznych uciech i atrakcji w sobotę, 27 kwietnia na Bobrowej Polanie czeka ognisko i wyśmienita grochówka, której niepowtarzalny smak w „tych okolicznościach przyrody” docenią wszyscy uczestnicy spotkania u progu tegorocznej majówki.

Zachęcamy więc do udziału w imprezach, organizowanych w lasku nieopodal ul. Reymonta, oddalonego niespełna kilka kilometrów od Śródmieścia Stargardu.  Łącząc przyjemne z pożytecznym, warto  przypomnieć też sobie o bezcennej wartości zasobów Ziemi, zagrożonych rabunkową działalnością ludzkiej cywilizacji drugiej dekady XXI w.

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 


Patronat medialny: