W urokliwym miejscu nad brzegiem jeziora w okolicach Kiczarowa, spotkali się miłośnicy wędkowania, uczestniczący w wiosennej edycji imprezy pod hasłem „Młody Rybomaniak 2019”. W ten sposób działacze skupieni w Kole PZW Kolejarz, postanowili uczcić Dzień Dziecka zachęcając – także najmłodszych- do aktywnej formy wypoczynku. Ta zaś dostarcza wielu doznań i atrakcji  nad wodami jeziora, najlepiej z wędziskiem w ręku. Patronat nad imprezą objęła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Stargardu Rafał Zając oraz Wójt Gminy Stargard, Jerzy Makowski. Dopisali także sponsorzy, dzięki którym na zdobywców wędkarskich trofeów czekały atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy wędkarskiego pikniku postawili sobie główny cel, jakim było odciągnięcie najmłodszych od smartfonów, laptopów i komputerów. Udało im się tego dokonać, sami zaś uczestnicy Rybomaniaka mogli docenić wartość zabaw i uciech w „całkowitym realu”. Zawodnikom towarzyszył też duch sportowej rywalizacji na każdym z wędkarskim stanowisk nad urokliwymi wodami jeziora.

W dyscyplinie spławikowej rywalizowało ogółem 50 młodych zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Młodzi wędkarze mogli liczyć na gorący doping rodziców, dziadków, kolegów i znajomych. Spośród trofeów w kategorii największych ryb odnotowano karpia i szczupaka. Niestety, ten ostatni zdołał wywinąć się ostatecznym klasyfikacjom, nieoczekiwanie uciekając z siatki. Mimo to wędkarskie zmagania dostarczyły wielu wrażeń ich uczestnikom. Młodzi adepci wędkarstwa otrzymali także cenne nagrody. Dzięki hojności sponsorów nikt nie zakończył rywalizacji bez upominku lub nagrody. Okazałymi pucharami mogą z kolei pochwalić się zwycięzcy.

Sklep Wędkarski AMUR w Stargardzie ufundował również nagrodę za największą złowioną rybę. Nowiutką wędkę otrzymała Julia Ząbek, która może pochwalić się okazałym karpiem. Oprócz uciech typowo wędkarskiej natury, organizatorzy pikniku zadbali też o coś dla podniebienia. Wszyscy raczyli się więc wyśmienitą grochówką i kiełbaskami z grilla. Zadbano również o inne atrakcje. Dużą popularnością cieszyło się również pływanie łódką po jeziorze już po zakończeniu zawodów.

Wśród najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych, do miejsc na podium zakwalifikowali się:

W kategorii do lat ośmiu: Patryk Wójtowicz, Filip Kulaziński oraz Maciej Szafraniec.

W przedziale lat 9- 11: Oskar Łobasz, Julia Ząbek i Róża Pieszko.

I dalej, w kategorii wiekowej 12- 15 lat: Dariusz Krus, Katarzyna Piotrowska oraz Patryk Dalke.

                                                             

Nagrody i puchary ufundowane przez Starostwo, Prezydenta Stargardu, Wójta Gminy Stargard i sponsorów wręczali zwycięzcom i uczestnikom zaproszeni goście: Irena Agata Łucka, Członek Zarządu Powiatu, Marcin Przepióra, radny Sejmiku Województwa oraz Jerzy Makowski, Wójt Gminy Stargard razem z Waldemarem Kolasińskim, reprezentującym Prezydenta Stargardu. O atrakcji dla zawodników i gości zadbali również: Zbigniew Antoń, Prezes Koła PZW Kolejarz oraz Janusz Tartanus, odpowiedzialny także za gastronomiczną część imprezy…

Wędkarski Dzień Dziecka nad jeziorem w Kiczarowie można więc zaliczyć do udanych. I tylko szczupaka żal. Może przy najbliższej okazji już się nie wywinie…