Zamknięte pozostaną niektóre ulice i parkingi, zwłaszcza w bezpośrednim sąsiedztwie stargardzkiego Rynku Starego Miasta, który będzie miejscem obchodów Święta Niepodległości oraz pokazu sprzętu wojskowego. Utrudnień kierowcy mogą się też spodziewać się podczas przemarszu pod pomnik Stargardzianie Ojczyźnie. W pobliżu Rynku obowiązuje tymczasowe oznakowanie, obowiązujące podczas uroczystości.

 

W poniedziałek- a więc w dniu Święta Niepodległości, od godz. 8.00. do 16.00. zamknięte dla ruchu pozostaną ulice: Kramarska i Mariacka. Nie będzie też można skorzystać z parkingu, zlokalizowanego między Kolegiatą a Ratuszem- od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Zamknięty pozostanie również wjazd na parking w rejonie Galerii Starówka, od strony ul. Kramarskiej.

Przejście uczestników uroczystości pod pomnik Stargardzianie Ojczyźnie, wiąże się natomiast z koniecznością wyłączenia z ruchu części ulic: Kazimierza Wielkiego i Bolesława Krzywoustego. Nastąpi to ok. godz. 12.45 i potrwa do 13.30. Warto więc w tym czasie kierować się Obwodnicą Starego Miasta oraz odpowiednio wcześniej zmienić miejsce parkingowe, respektując oznakowanie, obowiązujące przez listopadowe święto.