Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

29- letni kierowca passata uciekając przed patrolem stargardzkiej drogówki w pewnej chwili postanowił zatrzymać auto i ukryć się w polu kukurydzy. Jak się okazało nie posiadał prawa jazdy, aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził pojazd będąc pod działaniem amfetaminy.

 

Patrol stargardzkiej drogówki w jednej z miejscowości na terenie naszego powiatu postanowił zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena, który widząc jadący za nim oznakowany radiowóz nerwowo się rozglądał i przyśpieszał. Kierujący nie reagował na wydawane polecenia za pomocą sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych i kontynuował jazdę co chwilę skręcając w różne polne drogi.

W pewnym momencie 29- latek chcąc zgubić policyjny patrol postanowił zatrzymać się i ukryć w polu kukurydzy. Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas kontroli okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że pojazd którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych, a także ubezpieczenia.

Przeprowadzone badanie wykazało także, że prowadził auto będąc pod działaniem amfetaminy.

Za brak prawa jazdy mężczyzna został ukarany mandatem. Teraz swoje zachowanie będzie musiał wytłumaczyć przed sądem.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz