Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84- letniego mężczyzny, który wczoraj wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Po kilkunastu godzinach intensywnych poszukiwań mężczyznę leżącego w polu odnaleźli stargardzcy policjanci.

 

 

{GALERIA:92588-92591-92593-92594-92596}

 

Wczoraj po godzinie 20:00 rodzina 84- latka poinformowała dyżurnego stargardzkiej komendy, że mężczyzna wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Działania poszukiwawcze rozpoczęła rodzina, a także mieszkańcy miejscowości w której mężczyzna mieszkał.

Natychmiast do poszukiwań przystąpili stargardzcy policjanci wspierani przez policjantów ze Szczecina , Goleniowa, Państwową Straż Pożarną, Grupę Ratowniczo Poszukiwawczą Ochotniczej Straży Pożarnej z Wołczkowa oraz Służbę Ochrony Kolei.

Podczas działań wykorzystywany był najnowocześniejszy sprzęt wspierający policjantów. Były to między innymi drony i kamery termowizyjne.

W poszukiwaniach udział brał także patrol Policji konnej ze Szczecina.

Na szczęście dzięki wielkiemu zaangażowaniu działania poszukiwawcze zakończyły się pomyślnie. Zaginiony mężczyzna został odnaleziony przez stargardzkich policjantów w polu. Funkcjonariusze na miejsce wezwali karetkę pogotowia, której załodze przekazano 84- latka pod opiekę.

Wszystkim zaangażowanym w działania poszukiwawcze serdecznie dziękujemy.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz