Wakacje to czas beztroski, radości, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które odliczają już godziny do rozpoczęcia dwumiesięcznej przerwy od obowiązków szkolnych. Wielu będzie tego lata podróżowało ze swoimi rodzicami nad morze, w góry czy inne zakątki Polski. Inni wolny czas spędzać będą nad jeziorami, a jeszcze inni wyjadą na obozy czy kolonie. O tym co zrobić by wakacje były bezpieczne mówili przedstawiciele służb mundurowych na Rynku Staromiejskim w Stargardzie.

 

 

Podczas akcji edukacyjnej organizowanej przez żołnierzy Brygady Wsparcia Dowodzenia WKPW wspieranych przez stargardzkich policjantów przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Funkcjonariusze uczulali najmłodszych na kwestie związane z kąpaniem się na kąpieliskach niestrzeżonych, bez opieki dorosłych. Przestrzegano także uczniów przed skokami do nieznanej wody.

Prowadzący spotkanie policjanci promowali także zasady bezpiecznego zachowania się w innych miejscach, w jakich może przebywać młody człowiek i spędzać swój wolny czas, tj. zasady bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych.

Przewodnik psa służbowego opowiedział o charakterze ich pracy w Policji, a także, jakie są ich wspólne zadania i obowiązki podczas służby oraz w jaki sposób pieski trafiają do służby w Policji. Nie mogło zabraknąć również wspólnych ćwiczeń z zakresu ochrony przed atakującym zwierzęciem.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz