Za nami kolejny letni weekend, który był okazją do wyjazdów i podróży. Dla stargardzkich policjantów, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo naszego powiatu był to czas wzmożonej pracy.

Od piątku do poniedziałkowego poranka policjanci stargardzkiej drogówki ujawnili łącznie 77 sprawców wykroczeń, nałożyli 52 mandaty karne, z czego 47 kierujących przekroczyło dozwolona prędkość. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Zatrzymanych zostało 7 nietrzeźwych kierujących oraz 1 kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Kierowca poza utratą blankietu prawa jazdy otrzymał mandat, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Ponadto patrol stargardzkich dzielnicowych na ul. Żwirki i Wigury zatrzymał do kontroli kierującego skuterem. Policjanci wylegitymowali 27- latka, którego zachowanie wydało się mundurowym podejrzane. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, bowiem mężczyzna posiadał przy sobie znaczną ilość substancji odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji.

 

{GALERIA:122917}

 

Pamiętajmy że o własne bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze powinniśmy zadbać sami, stosując się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zachowując na drodze czujność oraz rozwagę.

mł. asp. Justyna Siwarska