Jak wybrać najlepszy olej opałowy dla swojego domu

Olej opałowy jest najbardziej opłacalnym, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla sposobem ogrzewania domu w najzimniejszych miesiącach roku. Jeśli myślisz o przejściu na olej opałowy jako źródło ogrzewania domu, ten wpis na blogu pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyborze między naftą a propanem a skroplonym gazem ziemnym (LNG) do ogrzewania domu i jak wybrać najlepszy rodzaj oleju dla swoich potrzeb i budżetu. Przy tak wielu czynnikach do rozważenia, przejście z innej formy ogrzewania domu na olej opałowy może wydawać się przytłaczające. Pozwól nam przeprowadzić Cię przez to krok po kroku!

Dlaczego powinieneś wybrać olej opałowy?

Oprócz taniego ogrzewania domu, możesz być pewien, że olej opałowy spala się czysto i jest jednym z najczystszych paliw, jakich możesz używać. Produkuje bardzo mało sadzy i praktycznie nie wytwarza powodującego kwaśne deszcze dwutlenku siarki (SOx). Przy niższym wskaźniku emisji SOx niż w przypadku gazu ziemnego, olej opałowy jest źródłem paliwa o niskim wpływie na środowisko. Olej opałowy ceny Warszawa są również lepsze niż innych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów. Możesz również dostosować swój system grzewczy do własnych potrzeb, instalując system bezzbiornikowy, który zapewni stały przepływ paliwa do systemu grzewczego Twojego domu.

  • Kolejną zaletą oleju jest to, że można go przechowywać przez dłuższy czas niż gaz ziemny, który musi być wykorzystany w ciągu kilku miesięcy. Jeśli chcesz przejść z innych rodzajów paliw, olej opałowy może być dobrym rozwiązaniem.
  • Ponieważ olej opałowy nie jest zasobem odnawialnym, jest uważany za nieodnawialne źródło energii. Ale to nie znaczy, że nie jest to dobra alternatywa. Używając oleju opałowego, nie spalasz paliw kopalnych, takich jak gaz ziemny i węgiel, które przyczyniają się do zmian klimatycznych. Olej opałowy jest również tańszy niż gaz ziemny.

Co to jest olej opałowy?

Olej opałowy to, jak sama nazwa wskazuje, paliwo na bazie ropy naftowej, które jest używane do ogrzewania domów. Jest on również znany jako olej opałowy, olej opałowy nr 2, destylat niskosiarkowy i destylat nr 2. Istnieją dwa główne rodzaje oleju opałowego: Kerosene i propan. Kerozyna jest często używana jako ogólny termin dla oleju opałowego, ale w rzeczywistości jest to nazwa jednego rodzaju oleju opałowego. Olej opałowy jest często używany w domach, w których nie ma dostępu do gazu ziemnego lub w miejscach, które nie znajdują się w pobliżu źródła gazu ziemnego. Jest on czasami używany jako zapasowe źródło ogrzewania. Propan jest często używany jako źródło ogrzewania w obszarach o długiej zimnej porze roku.