Pędzle Elite — wysokiej jakości narzędzia malarskie

Pędzle Elite to jedne z najlepszych narzędzi malarskich, jakie można obecnie kupić. Marka w widoczny sposób stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i wprowadza do oferty coraz ciekawsze modele. Pędzle projektowane są w taki sposób, aby jak najlepiej być w stanie sprostać oczekiwaniom klientów. Dzięki temu każdy jest w stanie odnaleźć propozycję, które najlepiej odzwierciedla jego indywidualne potrzeby. Pędzel Elite sprawdzi się zarówno u fachowców, jak i osób zajmujących się malowaniem w ramach hobby. Cechy charakterystyczne dla omawianych produktów to wytrzymałość i podwyższona chłonność. Pędzle te z powodzeniem mogą być wykorzystywane do farb wodorozcieńczalnych, ale sprawdzą się także w duecie z tymi rozcieńczalnikowymi. Można ich używać podczas prac wykończeniowych i dekoracyjnych. Interesującą informacją jest także to, że poszczególne modele są odpowiednie do malowania wnętrza budynku, jak i jego zewnętrznej strony.

Pędzle Elite, czyli gwarancja wysokiej jakości

Trudno znaleźć narzędzia malarskie o wyższej jakości niż pędzle Elite. Zestaw kilku modeli pozwala na osiągnięcie wysoce satysfakcjonującego efektu. Dzięki tym pędzlom uniknie się powstawania mało estetycznych zacieków i brzydkich niedomalowań. Używając tych narzędzi, można liczyć na gładką powłokę malarską. To doskonała propozycja zarówno jeśli chodzi o malowanie dekoracyjne wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Tysiące klientów na całym świecie doceniło już pędzle Elite. Opinie na ich temat są niezwykle pochlebne. Wszystko to jest zasługą gładkiej powłoki, jaką można stworzyć przy ich pomocy. Smugu i prześwity w postaci śladów pozostawianych przez włosie pędzla to przeszłość. Marka Elite zaprezentowała innowację, która zrewolucjonizowała rynek narzędzi malarskich raz na zawsze.

Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości związane z zakupem pędzla Elite, powinien skorzystać z profesjonalnej porady eksperta. W Studiu Farb Pigmentologia można spotkać specjalistów, którzy chętnie pomogą klientom w podjęciu najlepszej decyzji. Oddział sklepu mieści się na warszawskim Wilanowie, przy ulicy Franciszka Klimczaka 13. Można tam nie tylko skonsultować się w sprawie swoich wątpliwości, ale również zobaczyć, jak pędzle Elite pracują w praktyce. Istnieje możliwość przetestowania omawianych produktów, co jest bardzo pomocne w procesie kupowania narzędzi malarskich. W Studiu Farb Pigmentologia nikomu nie trzeba wierzyć na słowo — o wszystkim można przekonać się samodzielnie. Niestety, większość dużych supermarketów budowlanych nie udostępnia swoim klientom podobnej opcji.

Wybrane modele pędzli Elite

Pędzle Elite występują w kilku wersjach. Różnią się od siebie kształtem i mogą być wykorzystywane podczas różnych czynności. Najczęściej kupowanymi wariantami są:

 • płaski pędzel Anza Elite, który charakteryzuje się wykonaniem z wysokiej jakości włosia mieszkanego i jest dedykowany do malowania farbami wodorozcieńczalnymi i tymi na bazie rozcieńczalnika;
 • owalny pędzel Anza Elite, czyli narzędzie dedykowane do nieco bardziej precyzyjnych prac malarskich;
 • pędzel do okien Anza Elite przeznaczony do malowania okien i elementów o niewielkim rozmiarze;
 • pędzel kątowy Anza Elite pozwalający na dotarcie do nawet bardzo trudno dostępnych zakamarków;
 • Azna Elite do ścian fasadowych — gruby pędzel z włosia mieszanego przeznaczony do malowania elewacji.

Jak wynika z powyższego, wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy klient jest w stanie znaleźć taką propozycję, która będzie stanowiła najdokładniejsze odzwierciedlenie jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

 • Policjanci z Dobrzan zadbali o bezpieczeństwo

  Policjanci z Dobrzan wspólnie z funkcjonariuszami WRD KPP w Stargardzie oraz Strażą Leśną Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne, które ukierunkowane były na zwiększenie ładu i porządku publicznego.

 • Przebudowany w połowie ubiegłego roku parter i korytarz Domu Pomocy Społecznej w Dolicach, poprawił znacznie funkcjonalność budynku. Projekt w całości sfinansowano z budżetu Powiatu Stargardzkiego. Koszt przebudowy i remontu parteru wyniósł ogółem 326 tys. zł. W trakcie prac wykonawca przygotował  wstępnie pomieszczenia do instalacji nowej windy. Powinna zastąpić stary, blisko dwudziestoletni dźwig jesienią tego roku.

  Przed nami dwa niezwykłe dni pełne doznań i przeżyć, jakie przynieść może bliski kontakt ze sztuką, która tym razem wychodzi wprost na ulice miasta z przestrzeni sal koncertowych, pracowni malarskich, tanecznych i teatralnych. Z takim założeniem Art Festiwalu, jego inicjatorka- stargardzka malarka Bernadeta Wdzięczna- organizowała pierwszą edycję tego przedsięwzięcia. Teraz czekają nas artystyczne wydarzenia i przedsięwzięcia z udziałem blisko 89 twórców.  Całością koordynuje Stargardzkie Centrum Kultury, zachęcając do aktywnego udziału w poszczególnych przedsięwzięciach. Wybierać można spośród bogatej oferty wystaw fotograficznych i malarskich, koncertów muzycznych i warsztatów teatralnych. W programie tegorocznej edycji Art. Festiwalu „zaistnieją” też zabawki interaktywne, przygotowane w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze Starostwa.

 • Licealiści poznali tajniki Wydziału Ruchu Drogowego

  Komendę Powiatową Policji w Stargardzie już po raz kolejny odwiedzili uczniowie, którzy kształcą się na kierunku Bezpieczeństwo publiczne w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Szkoła edukując w zakresie problematyki policyjnej oraz wojskowej umożliwia wyjście poza ramy obowiązującego szkolnego systemu i stereotypowego nauczania, a tym samym staje się kuźnią kadr dla tych instytucji.

 • Blisko 89 twórców, 30 wystaw malarskich, w tym fotograficznych a także koncerty muzyczne, plenerowe warsztaty teatralne oraz wiele innych przedsięwzięć przygotowali organizatorzy kolejnej edycji Art Festiwal Stargard. Przedsięwzięcia, którego celem jest obecność różnorodnych form kultury i sztuki bezpośrednio w przestrzeni miasta. Pomysłodawczyni Art Festiwalu, malarka i artystka Bernadeta Wdzięczna chciała przenieść w ten sposób  na stargardzkie ulice artystyczny klimat Berlina oraz innych miast Europy. Organizacją i koordynacją wszystkich przedsięwzięć Art Festiwalu, dostępnych dla mieszkańców i gości w najbliższy weekend 18 i 19 maja, zajmuje się Stargardzkie Centrum Kultury.

  Nabór na wolne stanowisko ds. informatyki w Biurze Obsługi Urzędu Starostwa Powiatowego ogłosiła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska. Zainteresowani, którzy złożą swoje oferty, mogą liczyć na zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu. Nabór potrwa do 22 maja 2019 r. Pełny tekst ogłoszenia został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Stargardzkiego.

 • „Dzień Dziecka 2019” – na terenie stargardzkiej komendy

  Już 31 maja Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na festyn z okazji „Dnia dziecka” który odbędzie się na placu przed budynkiem komendy w godz. 10:00 – 14:00.

 • Na „nowego sąsiada” lub „potrzebującego szklankę wody”. Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie ostrzega przed oszustami

  Były oszustwa metodą na wnuczka czy na policjanta. Obecnie coraz częściej można usłyszeć o kolejnych pomysłach oszustów, by wzbudzić zaufanie. Policjanci ostrzegają.

 •  

  Przebudowę niespełna kilometrowego odcinka ulicy Jana Pawła II w Dobrzanach rozpoczyna Strabag, na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych. Wykonawca przejął formalnie plac budowy, przystępując do realizacji inwestycji dofinansowanej w 60 proc. z rządowego Funduszu dróg Samorządowych. Oficjalne przejęcie odcinka drogi do przebudowy nastąpiło w środę, 15 maja w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Dobrzany. Formalności dokonano  z udziałem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Ireny Agaty Łuckiej- Członka Zarządu Powiatu, Burmistrz Dobrzan Anny Gibas oraz przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych i firmy Strabag.  Starosta Stargardzki razem z przedstawicielami ZDP i wykonawcy mogli ocenić także stan techniczny drogi przed rozpoczęciem modernizacji. Prace potrwają do połowy października tego roku.

 • Zawody policyjnych ratowników medycznych

  Musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci z województwa zachodniopomorskiego rywalizowali o tytuł najlepszego patrolu podczas wojewódzkich eliminacji do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zajęli trzecie miejsce.

 • Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poszukuje właściciela telefonu marki Samsung, który został znaleziony w dniu 12 maja 2019 roku przy ul. Brzozowej w Stargardzie.

 • Zawodnicy z całej Polski mieli do wyboru jedno lub dwa okrążenia. Zależnie od zapasu sił i kondycji, maraton podzielono na dystanse o  długości 68 i 136 km. Takie wyzwanie postawili  przed uczestnikami organizatorzy czwartej edycji Maratonu Szosowego Dookoła Miedwia. Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów  nie ukrywa, że szosowy maraton jest czymś w rodzaju rozgrzewki przed sierpniową imprezą kolarską, dookoła piątego pod względem wielkości jeziora w kraju. Zwycięzcy wiosennej edycji maratonu  otrzymali nagrody z rąk Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i prezydenta Stargardu Rafała Zająca.

  Załoga Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie świętowała tegoroczny Dzień Strażaka.  W uroczystej zbiórce na zaproszenie  Zastępcy Zachodniopomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej  bryg. Marka Popławskiego, uczestniczył poseł na Sejm Michał Jach,   Wicestarosta Joanna Tomczak i Prezydent Stargardu Rafał Zając. Przybyli także przedstawiciele służb mundurowych oraz firm i instytucji, a także samorządowcy z gmin powiatu stargardzkiego. Była okazja do wręczenia awansu wybranym strażakom i uhonorowania szczególnie zasłużonych w walce z żywiołem.

  Można oglądać w Galerii 108 Stargardzkiego Centrum Kultury. W uroczystym wernisażu malarstwa Sekcji Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, podziwiając razem z zaproszonymi gośćmi- sympatykami twórców działających pod egidą UTW- pejzaże, portrety oraz własne ujęcia detalu i szczegółu, utrwalone na płótnie przy pomocy rozmaitych technik.

  Zastanawiali się nad tym uczestnicy konferencji pod hasłem: „Zdrowe Dziecko- Zdrowy Dorosły Człowiek”, zorganizowanej staraniem Stowarzyszenia Edukacja- Zdrowie- Aktywność. W kameralnym spotkaniu przy małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury uczestniczyła również Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z przedstawicielami Miasta, które realizuje projekt „Stargard zdrowy i wolny od uzależnień”. Grono wykładowców- wśród nich lekarze i pielęgniarki z Kliniki  Pediatrii i Diabetologii PSK 1 w Szczecinie- skupiło się głównie na kwestii cukrzycy typu 1, która w coraz większym stopniu dotyka dzieci i młodzież.

  Są blisko chorych i cierpiących przez całą dobę. Bez ich udziału oraz aktywnej i cichej obecności przy łóżku chorego, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek placówki Służby Zdrowia. Niosą ulgę w cierpieniu, pociechę i ukojenie. Potrafią również podtrzymać nadzieję ofiarując to, co najcenniejsze: wrażliwość i empatię wobec człowieka doświadczonego cierpieniem. W dniu święta pielęgniarek, który przypada 12 maja, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem ze Współpracownikami, przekazuje słowa najserdeczniejszych życzeń wobec wszystkich zatrudnionych w tym wyjątkowym zawodzie, który oprócz profesjonalnego podejścia wymaga wyczucia, delikatności oraz otwarcia na drugiego człowieka.

  Kandydatura Waldemara Kulpy do objęcia stanowiska Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stargardzie, rekomendowana przez Starostę Stargardzkiego Iwonę Wiśniewską zyskała pozytywną opinię Małgorzaty Domagały- Dobrzyckiej,   Zachodniopomorskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego. Formalna zgoda wyrażona zgodnie z przepisami ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, umożliwiła oficjalne już wręczenie nominacji Waldemarowi Kulpie zarządzającemu dotychczas placówką, w charakterze pełniącego obowiązki dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.  

  Do zgłaszania swoich kandydatów, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem z Wicestarostą Joanną Tomczak, zachęcają gorąco stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, działające na terenie miasta i powiatu.  Ogłoszenie o naborze zostało zamieszczone na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Stargardzkiego. Zgłaszać można kandydatów do Rady na kadencję, obejmującą lata 2019- 2022.

  Przed nami majowe święto bezimiennych bohaterów, którzy w powojennej rzeczywistości na nowo budowali tożsamość Stargardu.  W lokalnym kalendarzu rocznicowych świąt i obchodów, 12 dzień maja ma przypominać  o niezwykłym wysiłku podjętym przez pierwszych mieszkańców, na nowo „oswajających” poniemieckie miasto, by móc uczynić je domem dla siebie i kolejnych pokoleń. Niebagatelna rolę w tym procesie odegrali kolejarze, przywracający ruch na zniszczonych wojną liniach i węzłach Pomorza Zachodniego.

   

  Ósmy maja świętowany jest przez wspólnotę międzynarodową jako ten dzień, kiedy formalnie hitlerowskie Niemcy podpisały akt kapitulacji, kończąc najkrwawszą wojnę w historii ludzkości. Stanowiła dopełnienie I wojny,   pociągając za sobą miliony ofiar- żołnierzy, ludności cywilnej. Zapisała się także w naszej historii jako akt ludobójstwa, zorganizowanego i przeprowadzonego na przemysłową skalę. Mimo ponad siedmiu dekad od jej zakończenia, pamięć o tragicznych latach wojny, które przeorały dzieje narodów i pokoleń,  pozostaje wciąż żywa. Dzień Zwycięstwa uczciły na Cmentarzu Wojennym w Stargardzie przedstawiciele samorządów: Miasta i Powiatu, Dowództwo stargardzkiego Garnizonu Wojska Polskiego,  służby mundurowych oraz pracownicy jednostek i instytucji- miejskich i powiatowych.