Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie chwilę po zdarzeniu zatrzymali stargardzianina, który ostrym narzędziem porysował pięć zaparkowanych samochodów na ulicach Stargardu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie, który idąc ulicą Kołłątaja w Stargardzie uszkodził zaparkowane tam pojazdy. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili uszkodzenia w pojazdach, jednak na miejscu nikogo nie zastali. Mundurowi szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Na ulicy Spokojnej w Stargardzie policyjny patrol zauważył mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Jak wynika z zebranych materiałów, zatrzymany uszkodził aż 5 samochodów zaparkowanych na ulicy Kołłątaja oraz Kraszewskiego w Stargardzie. Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili właścicieli pojazdów, którzy oszacowali zniszczenia na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

 

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo odpowie przez sądem. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

mł. asp. Justyna Siwarska