Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczone środki odurzające oraz zatrzymane prawo jazdy to finał kontroli na terenie Stargardu. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Seatem. Po chwili na jaw wyszły fakty znacznie obciążające kierującego i pasażera. Mężczyzna prowadzący samochód był pod wpływem narkotyków, co potwierdziło wstępne badanie narkotesterem. Ponadto mundurowi ujawnili narkotyki należące do pasażera. Zatrzymany 19-latek oraz jego 18- letni kolega trafili do policyjnej celi.

Policjanci stargardzkiej prewencji na ulicy Szczecińskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Seat, którym podróżowała grupa młodych osób. W trakcie kontroli czujność policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie 19- letniego kierowcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Jednak jego zachowanie wskazywało, że może on być pod wpływem środków odurzających, dlatego też poddali go badaniu, a także sprawdzili wnętrze pojazdu i osoby nim podróżujące w poszukiwaniu zakazanych substancji. Badanie urządzeniem Drager DrugTest 5000 wykazało, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. Historia ta nie kończy się w tym miejscu. Mundurowi sprawdzili również 18- letniego pasażera, który posiadał przy sobie środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze ujawnili w saszetce należącej do mężczyzny amfetaminę oraz marihuanę.

Przestępczy duet trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Kierującemu zgodnie z aktualnymi przepisami za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast jego kompanowi za ich posiadanie kara nawet 3 lata.

mł. asp. Justyna Siwarska