Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze stargardzkiej komendy podczas dokonywania pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 83 km/h. 35- latek, który wykazał się skrajnie lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów, nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Jego niebezpieczne zachowanie kosztowało go utratę prawa jazdy, 2500 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Suchań. Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Subaru. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 35- letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 133 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego kontro trafiło 15 punktów karnych. Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest natężenie ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Jadąc zbyt szybko nie jesteśmy w stanie zareagować adekwatnie do sytuacji, co może mieć poważne konsekwencje.

Szanujmy swoje zdobyte, często z wielkim trudem prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Justyna Siwarska