Policjanci stargardzkiej prewencji zatrzymali 31- latka, odpowiedzialnego za kradzież artykułów w jednym ze sklepów na terenie miasta. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany i posiadał przy sobie narkotyki. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci z Referatu Patrolowo- Interwencyjnego stargardzkiej komendy w trakcie wieczornego patrolu na ulicy Chrobrego zauważyli znanego im mężczyznę, który poszukiwany był do prowadzonej sprawy kradzieży do której doszło na terenie miasta. By uniknąć spotkania z mundurowymi mężczyzna przyspieszył kroku i usiłował ukryć się w parku. Policjanci niezwłocznie ruszyli za nim i zatrzymali 31- latka. W trakcie legitymowania okazało się, że oprócz kradzieży jest on poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. Na tym jednak kłopoty 31- latka się nie kończą. Podczas interwencji nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjantów. Czujni policjanci dokładnie sprawdzili mężczyznę oraz jego odzież. Policjanci ujawnili przy nim woreczek z zawartością suszu roślinnego. Badanie wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska