Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Okazało się, że 27- latek był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę i amfetaminę. Mundurowi zatrzymali kierowcę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

O tym jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami będąc pod wpływem narkotyków policjanci informują każdego dnia. Kierowca pod ich wpływem stanowi śmiertelne zagrożenie. Niestety ta wiedza nie dociera do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrol stargardzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. W trakcie czynności 27- letni mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, w związku z policyjną kontrolą. Badanie stanu trzeźwości stargardzianina nie budziło zastrzeżeń, jednak jego nerwowe zachowanie wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenie, że może on być pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Badanie testerem wykazało, że mężczyzna kierował swoim pojazdem pod wpływem narkotyków. Jak się później okazało powodem jego zdenerwowania były również środki odurzające, które posiadał przy sobie. Policjanci ujawnili zawiniątka foliowe, w których znajdował się susz roślinny o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla marihuany oraz zawiniątko z zawartością białego proszku. Badanie potwierdziło, że są to narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nieustannie apelują do kierujących, aby nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu i środków odurzających, bo ich decyzja może przynieść opłakane skutki. Pamiętajmy, że jako uczestnicy ruchu drogowego nie jesteśmy odpowiedzialni jedynie za siebie, ale też za innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Justyna Siwarska