Stargardzcy funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn, którzy podczas przejazdu zorganizowanej grupy kibiców posiadali i odpalili race świetlne. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. W trybie przyspieszonym trafili przed sąd, który orzekł wobec sprawców wysoką karę grzywny w kwocie każdy po 3 000 złotych.

W sobotę, 2.12.2023 r. policjanci zabezpieczali mecz koszykówki pomiędzy drużynami Spójnia Stargard- King Szczecin odbywający się na Hali Sportowej przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie. Do zabezpieczenia meczu skierowano kilkudziesięciu policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo. W trakcie przejazdu zorganizowanej grupy kibiców 3 mężczyzn posiadało i odpaliło wyroby pirotechniczne w postaci rac świetlnych. Obecni na miejscu policjanci szybko zareagowali na ten incydent. Zatrzymani to mieszkańcy Szczecina. Zostali przewiezieni do jednostki Policji, a następnie w trybie przyspieszonym trafili przed sąd. Decyzją sądu będą musieli zapłacić wysoką kare grzywny w kwocie każdy po 3 000 złotych.

Przypominamy, że zgodnie z art. 50a kw, kto będąc uczestnikiem przejazdu zorganizowanej grupy uczestników masowej imprezy sportowej, posiada wyroby pirotechniczne podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 złotych.

asp. Justyna Siwarska