,,W bezpieczną podróż z bezpieczną odległością’’- działania stargardzkiej drogówki
Nie igraj z bezpieczeństwem na drodze! Stargardzka drogówka w akcji "W bezpieczną podróż z bezpieczną odległością".
  • Stargardzcy policjanci wprowadzają nowe kontrole na drodze ekspresowej S-10.
  • Przypomnienie o konieczności zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami.
  • Nowoczesny sprzęt w służbie bezpieczeństwa: laserowy miernik prędkości z funkcją pomiaru odległości.
  • Apel do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów.

Jak cienka jest linia między bezpiecznym a ryzykownym zachowaniem na drodze? Stargardzka policja podejmuje działania, aby ta granica była wyraźniejsza dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Przez ostatnie dni, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie intensywnie monitorują drogę ekspresową S-10, zwracając szczególną uwagę na zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Statystyki policyjne nie kłamią - jazda „na zderzaku” to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. Od czerwca 2021 roku, prawo precyzyjnie określa, jak duży powinien być odstęp między samochodami na autostradach i drogach ekspresowych. Czy jednak wszyscy kierowcy są tego świadomi?

Stargardzcy policjanci nie próżnują i, wyposażeni w laserowy miernik prędkości z nową funkcją - pomiaru odległości między pojazdami, dokładnie sprawdzają, czy kierowcy stosują się do tych wytycznych. Ta technologia pozwala na precyzyjne określenie, czy kierujący zachowuje wymagane prawem metry między swoim a poprzedzającym go pojazdem.

"Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów. Kierowco odpowiednia odległość zwiększy Twój czas reakcji i pozwoli bezpiecznie zahamować, w tym zmniejszając prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego. Zachowajmy bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego. Nigdy nie jeździjmy ,,na zderzaku’’ innego pojazdu, nasz pośpiech i niezachowanie należytej ostrożności może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie." – przypominają stargardzcy funkcjonariusze.

Te działania mają na celu nie tylko karanie, ale przede wszystkim edukowanie kierowców. Bezpieczna jazda to w końcu odpowiedzialność, która spoczywa na barkach każdego z nas. Nie dajmy się zwieść chwilowemu pośpiechowi, który może mieć nieodwracalne konsekwencje.


Źródło: Policja Stargard