Nowa trasa pieszo-rowerowa Stargard - Kicko Letnisko już w planach

Najnowsza inwestycja rowerowa w naszym mieście to już nie marzenie, a rzeczywistość. Mieszkańcy wkrótce będą mogli cieszyć się nową, kilkukilometrową ścieżką rowerową łączącą Stargard z Kicko Letnisko. Projekt ten, będący owocem współpracy kilku samorządów, obiecuje nie tylko poprawę warunków rekreacyjnych, ale i przyczyni się do rozwoju lokalnej infrastruktury.
- Nowa ścieżka rowerowa zapewni lepszy dostęp do Jeziora Grabowskiego.
- Współpraca między samorządami kluczem do realizacji projektu.
- Prezydent Rafał Zając podkreśla znaczenie inwestycji dla rozwoju miasta.
- Ścieżka to kolejny krok w kierunku zwiększenia liczby dróg rowerowych w regionie.
W obliczu rosnącego zainteresowania aktywnym wypoczynkiem i ekologicznymi środkami transportu, nasze miasto stawia na rozwój infrastruktury rowerowej. Prezydent Rafał Zając wskazuje na znaczenie nowej inwestycji nie tylko dla miłośników dwóch kółek, ale także dla przyszłego rozwoju urbanistycznego. Ta ścieżka na pewno jest ważna z punktu widzenia stargardzian korzystających z Jeziora Grabowskiego i okolicznych terenów rekreacyjnych. Ma jednak istotne znaczenie również w odniesieniu do ciągłego rozwoju Stargardu, mówi Rafał Zając.
Z inicjatywą, która ma połączyć Stargard z Kicko Letnisko, wiąże się także szansa na zwiększenie atrakcyjności terenów pod zabudowę jednorodzinną. Nowa ścieżka rowerowa, biegnąca wzdłuż Szosy Maszewskiej, w przyszłości ułatwi dostęp do malowniczego Jeziora Grabowskiego, będąc jednocześnie zachętą dla inwestorów i osób poszukujących miejsc pod budowę domów.
Warto podkreślić, że za realizację projektu odpowiadają nie tylko władze miasta, ale też inne samorządy i urzędnicy na szczeblu wojewódzkim. Prezydent Zając dziękuje za współpracę marszałkowi województwa zachodniopomorskiego Olgierdowi Geblewiczowi, wójtowi gminy Stargard Jerzemu Makowskiemu, wójtowi gminy Stara Dąbrowa Sylwii Kalmus-Samsel oraz wiceprzewodniczącemu sejmiku województwa zachodniopomorskiego Marcinowi Przepiórze. Dobra współpraca ukierunkowania na potrzeby mieszkańców całego regionu pozwoli zrealizować znacznie więcej niż działając wyłącznie w pojedynkę, podsumowuje Zając.
Projekt ten wpisuje się w długofalową strategię rozwoju infrastruktury rowerowej w naszym mieście. Z nową ścieżką, długość dostępnych tras rowerowych przekroczy 50 km, co stanowi znaczący krok w kierunku promowania zdrowego stylu życia i zrównoważonego rozwoju transportu.
Wg inf z: UM Stargard
Ostatnie Artykuły

Domowa awantura w Stargardzie skończyła się narkotykowym zatrzymaniem

Stargardzkie policjantki spotkały się z WTZ - sieć okazała się pułapką

Plan ogólny Stargardu trafia do konsultacji. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi

Most w Sownie znów przejezdny. Po remoncie wrócił ruch nad Iną

Powiat i gmina biorą się za drogę do Klępina za prawie 2 mln zł

Droga do Kobylanki ma zyskać nową jakość dzięki wspólnej inwestycji samorządów

Weekend w Stargardzie zakończył się serią zatrzymań za alkohol i prędkość
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Wda Świecie – Błękitni Stargard 3:2](/images/mecz/wda-swiecie-blekitni-stargard-18042026-32-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Wda Świecie – Błękitni Stargard 3:2
![[PIŁKA NOŻNA] Polski Cukier Kluczevia Stargard – Noteć Czarnków 3:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/polski-cukier-kluczevia-stargard-notec-czarnkow-18042026-30-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Polski Cukier Kluczevia Stargard – Noteć Czarnków 3:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)

MieszkaniecINFO trafia do telefonów i zbiera w jednym miejscu sprawy całego samorządu

Endokrynologia Szczecin: objawy, diagnostyka i dobór terapii

Korupcyjne pułapki w Stargardzie - policjant przeszkolił kadrę więzienną

Młodzi rowerzyści w Stargardzie sprawdzili wiedzę i opanowanie na drodze

