Letnie atrakcje dla młodzieży w Stargardzie
Wakacyjna przerwa to idealny czas na rozwijanie pasji i odkrywanie nowych zainteresowań. W naszym mieście czeka na dzieci i młodzież mnóstwo fascynujących zajęć, które z pewnością zapadną im w pamięć. Sprawdźcie, co przygotowały lokalne instytucje kulturalne i edukacyjne!

Letnie warsztaty w Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Muzeum Archeologiczno-Historyczne (MAH) przygotowało na tegoroczne wakacje aż cztery różnorodne propozycje zajęć dla najmłodszych. Już od sześciu lat dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach „Z Gryfikiem na Ty!”, które odbywają się w poniedziałki (15, 22, 29 lipca oraz 5, 12, 19 i 26 sierpnia) o godzinie 11:00 w siedzibie muzeum na Rynku Staromiejskim.

Dla miłośników rękodzieła przygotowano zajęcia z garncarstwa. Te popularne warsztaty odbywają się w Bastei w środy i czwartki: 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25 oraz 31 lipca, również o 11:00. To doskonała okazja, aby zdobyć wiedzę na temat starożytnych technik i spróbować swoich sił w tworzeniu własnych naczyń.

Aktywni młodzi odkrywcy mogą wziąć udział w spacerach szlakiem Gryfików, które zaplanowano na 28 czerwca, 1 i 8 lipca oraz 9, 16 i 23 sierpnia (poniedziałki i piątki). Wyruszają z Bastei o 11:00.

Ostatnia propozycja muzeum to warsztaty związane z wystawą czasową „Rodzina Kirsten. Życie w negatywie”. Zajęcia odbywają się we wtorki: 2, 9 lipca oraz 6, 13 i 20 sierpnia. To doskonała okazja, aby połączyć zwiedzanie z kreatywną zabawą.

Interaktywne wakacje w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zaprasza na całodniowe zajęcia, które rozpoczną się już we wtorek, 2 lipca. Tematyczne Wakacyjne Wtorki to świetna zabawa i nauka w jednym. W tym roku przygotowano warsztaty z klockami LEGO (2, 30 lipca oraz 27 sierpnia), robotykę LEGO (9 lipca, 6 sierpnia), warsztaty z prawami fizyki Eureka! (16 lipca, 13 sierpnia) oraz programowanie robotów (23 lipca, 20 sierpnia).

Zajęcia odbywają się od 7:30 do 16:00 i są dostępne dla dzieci od 6 lat. Koszt uczestnictwa to 110 zł, w ramach którego dzieci otrzymują także dwa posiłki. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zarezerwować miejsce jak najszybciej.

Sportowe i kreatywne półkolonie

Wakacje w naszym mieście to również oferta półkolonii. AquaStar organizuje sportowe półkolonie, które z pewnością przypadną do gustu aktywnym dzieciom. Akademia Odkrywców w FILARACH to kolejna propozycja pełna naukowych eksperymentów i ciekawych wyzwań.

Stowarzyszenie Potrzebny Dom przygotowało jak co roku interesujące zajęcia i wycieczki, które pozwolą młodzieży rozwijać swoje zainteresowania i poznawać nowe rzeczy. Natomiast Młodzieżowy Dom Kultury proponuje wyjazdy, warsztaty rękodzieła, spotkania z nowoczesnymi technologiami oraz fascynujące podróże w przeszłość.

Niezależnie od pogody, w naszym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Wakacyjna nuda nie ma tu miejsca – zapraszamy do udziału w różnorodnych zajęciach i warsztatach, które wzbogacą czas wolny dzieci i młodzieży.


Wg inf z: Urząd Miejski Stargard