Eugeniusz Ankutowicz obchodzi setne urodziny w Stargardzie z bliskimi
Wspaniała chwila dla Stargardu! Eugeniusz Ankutowicz obchodzi swoje setne urodziny, a miasto świętuje razem z nim!

Stargard w radosnym nastroju. Setne urodziny Eugeniusza Ankutowicza

W miniony weekend Stargard miał powód do radości! Eugeniusz Ankutowicz, znany pułkownik i lokalny działacz, obchodził swoje 100. urodziny. W tym wyjątkowym dniu jubilatowi towarzyszyli najbliżsi oraz przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Rafał Zając oraz jego zastępca Ewa Sowa. Atmosfera była pełna serdeczności, a goście nie szczędzili gratulacji i życzeń.

Eugeniusz Ankutowicz – historia pełna odwagi i poświęcenia

Eugeniusz Ankutowicz urodził się 15 marca 1925 roku w Komarnie. Jego życie to prawdziwy przykład odwagi i determinacji. W czasie II wojny światowej walczył w szeregach 1. Pułku Czołgów, biorąc udział w wielu kluczowych bitwach, takich jak te pod Lenino czy Warszawą. Po wojnie osiedlił się w Stargardzie, gdzie od lat 60. aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności jako prezes oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP.

Jubilat może poszczycić się licznymi odznaczeniami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Walecznych. Jego rodzina również jest dumna z osiągnięć Eugeniusza – doczekał się trzech synów, sześciu wnuków i sześciu prawnuków.

Zdjęcia: UM w Stargardzie


Według informacji z: Urząd Miejski