Wakacyjne półkolonie dla stargardzian z dofinansowaniem miasta!
Wielka radość dla stargardzkich rodzin! Miasto ogłasza dofinansowanie na organizację półkolonii dla dzieci i młodzieży przez najbliższe trzy lata. To doskonała okazja, aby młodzi mieszkańcy spędzili lato w aktywny sposób, korzystając z bogatej oferty przygotowanej przez lokalne stowarzyszenia!

Półkolonie w Stargardzie z nowymi możliwościami

Miasto Stargard postanowiło wesprzeć organizację letnich półkolonii, przeznaczając na ten cel ponad 280 000 zł w latach 2025-2027. Dofinansowanie trafi do sprawdzonych partnerów – Stowarzyszenia „Potrzebny Dom” oraz harcerzy z Hufca ZHP. Dzięki temu młodzi stargardzianie będą mieli szansę na ciekawe i pełne przygód wakacje.

Co czeka uczestników półkolonii w Stargardzie?

Wakacyjne programy oferowane przez Hufiec i Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy mogą liczyć na różnorodne zajęcia, które pozwolą im rozwijać swoje pasje i umiejętności. W planach są m.in. wycieczki do Książnicy Stargardzkiej, Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznego. To idealna okazja, aby poznać historię regionu oraz spędzić czas w gronie rówieśników.

Nie przegapcie tej wyjątkowej szansy! Już teraz warto rozważyć zapisy na półkolonie, które będą doskonałym sposobem na spędzenie letnich dni w aktywny sposób. Szczegóły dotyczące zapisów będą dostępne wkrótce, a my będziemy informować na bieżąco o wszystkich nowinkach!


Źródło: Urząd Miejski Stargard