Remont Starego Miasta nabiera tempa ulica Bolesława Chrobrego pięknieje

2 min czytania
Remont Starego Miasta nabiera tempa ulica Bolesława Chrobrego pięknieje

Stare Miasto w Stargardzie zmienia się na naszych oczach! Prace remontowe nabierają tempa, a kolejne ulice zyskują nowy blask. Już niedługo mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się bezpieczniejszymi i bardziej komfortowymi trasami spacerowymi, a także piękniejszą zielenią.

  • Przebudowa ulic w sercu Stargardu przyspiesza
  • Nowe oblicze ulic Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej w Stargardzie
  • Zmiany przy Bramie Wałowej i skrzyżowaniu Bolesława Chrobrego z Portową

Przebudowa ulic w sercu Stargardu przyspiesza

W samym centrum Stargardu prace remontowe nie zwalniają tempa. Ulica Bolesława Chrobrego, jedna z najbardziej reprezentacyjnych arterii Starego Miasta, przechodzi metamorfozę, która już teraz robi wrażenie na przechodniach. Wiele fragmentów jest już ukończonych, co pozwala dostrzec efekty inwestycji. To jednak dopiero początek kolejne etapy prac zaplanowano na najbliższe tygodnie.

Równocześnie trwają działania na ul. Spichrzowej, gdzie remont obejmuje ważny odcinek drogi. Ta inwestycja jest integralną częścią szerszego planu modernizacji sieci komunikacyjnej w tej części miasta, dzięki czemu cała okolica zyska spójny i estetyczny wygląd.

Nowe oblicze ulic Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej w Stargardzie

Na Starym Mieście niemal gotowe są też inne ulice Szewska, Kuśnierzy oraz Włosiennicza. Ich odnowa to kolejny krok do podniesienia standardu przestrzeni miejskiej i zwiększenia bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców. Mimo widocznych postępów warto pamiętać, że prace nadal trwają i na terenie remontów obowiązuje szczególna ostrożność oraz przestrzeganie tymczasowego oznakowania.

Co ważne, miasto nie zapomina o zieleni. Już za kilka miesięcy pojawi się tam wiele nowych nasadzeń, które dodatkowo ożywią tę historyczną część Stargardu i sprawią, że spacer po starówce będzie jeszcze przyjemniejszy.

Zmiany przy Bramie Wałowej i skrzyżowaniu Bolesława Chrobrego z Portową

W okolicy Bramy Wałowej prace idą bardzo sprawnie. Po ich zakończeniu wykonawca przeniesie się na kolejne strategiczne miejsce skrzyżowanie ulic Bolesława Chrobrego i Portowej. Ta faza inwestycji ma kluczowe znaczenie dla poprawy płynności ruchu oraz estetyki całej dzielnicy.

Modernizacja Starego Miasta to nie tylko kwestia infrastruktury drogowej, ale również troska o komfort mieszkańców i odwiedzających. Dzięki tym działaniom Stargard staje się miejscem bardziej przyjaznym do życia i zwiedzania.

Autor: krystian