Hiszpańska HINE otwiera pierwszą w Polsce fabrykę w Stargardzie - hala 5 200 m²

2 min czytania
Hiszpańska HINE otwiera pierwszą w Polsce fabrykę w Stargardzie - hala 5 200 m²


Hiszpański producent systemów hydraulicznych i chłodzenia otwiera w Stargardzie pierwszą w Polsce fabrykę - hala 5 200 m² i biura gotowe jeszcze w tym roku, a produkcja ma skupić się na komponentach dla morskich farm wiatrowych.

  • Zobacz, jak HINE uruchamia fabrykę w Stargardzie
  • Sprawdź, co daje lokalizacja przy ul. Metalowej w Stargardzie

Zobacz, jak HINE uruchamia fabrykę w Stargardzie

Firma HINE z Hiszpanii wynajęła w Stargardzie halę produkcyjną o powierzchni 5 200 m² oraz dodatkowe 400 m² przestrzeni socjalno‑biurowej. To będzie pierwsza fabryka HINE w Polsce; realizacja ma być zakończona jeszcze w 2025 roku. W nowym zakładzie spółka planuje wytwarzać głównie komponenty hydrauliczne oraz systemy chłodzenia przeznaczone dla morskich elektrowni wiatrowych.

Decyzja o lokacji oznacza dla miasta pojawienie się przemysłowego najemcy z branży energetyki odnawialnej - inwestycja wpisuje się w regionalne plany rozwoju sektora morskich farm wiatrowych i łańcucha dostaw dla offshore.

Sprawdź, co daje lokalizacja przy ul. Metalowej w Stargardzie

HINE wynajął przestrzeń w Fortress Logistic Park Stargard, który jest częścią Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii (PPNT). Kompleks oferuje kilka nowoczesnych hal produkcyjnych, przestrzenie socjalno‑biurowe oraz doki przeładunkowe, z rozwiązaniami technicznymi cenionymi przez najemców.

Atutem lokalizacji jest dobra komunikacja: w pobliżu przebiega droga ekspresowa S10, co ułatwia powiązania transportowe m.in. z portem w Szczecinie oraz z autostradą A6 prowadzącą w kierunku Berlina. Taka lokalizacja sprzyja dostawom komponentów i eksportowi wyrobów gotowych.

Informacje i zdjęcia pochodzą od Urzędu Miasta w Stargardzie.

Na podst. Urząd Miejski w Stargardzie

Autor: krystian