Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Mszę św. w intencji tragicznie zmarłych uczestników lotu do Smoleńska przed dziewięciu laty, na czele z Parą Prezydencką, uroczyście celebrowano w kościele pw. Św. Jana. Na zaproszenie Prezydenta Miasta i Dowódcy Garnizonu Stargard, w uroczystościach upamiętniających jedną  z największych tragedii w najnowszej historii Polski, uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Stargardzkiego z Ireną Agatą  Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu. Przybyły też delegacje związków zawodowych, firm i zakładów pracy oraz instytucji miejskich i powiatowych.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci oraz delegacje Związku Sybiraków i Rodzin Katyńskich. O wymiarze tragedii, która zraniła głęboko państwo polskie i jego obywateli, przypomniał celebrujący uroczystą mszę proboszcz parafii Św. Józefa ks. Adam Staszczak. Podczas ceremonii wybrzmiał również apel, by refleksja nad znaczeniem tragicznych wydarzeń sprzed dziewięciu laty, przyczyniła się do przywrócenia poczucia wspólnoty, zarówno pośród lokalnych społeczności, jak i w kontekście całego narodu.

Po uroczystościach w kościele Św. Jana, uczestnicy z pocztami sztandarowymi na czele przeszli w milczeniu pod tablicę, upamiętniającą 96 pasażerów tragicznego lotu do Smoleńska, zlokalizowaną nieopodal Bramy Pyrzyckiej przy ulicy Dwóch Prezydentów: Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. 

Kwiaty pod tablicą złożył Prezydent Stargardu Rafał Zając , Irena Agata Łucka- Członek Zarządu Powiatu oraz przedstawiciele służb mundurowych, spółek miejskich a także jednostek samorządowych. Pod tablicą upamiętniającą ofiary lotu Tu- 154M, zapłonęły także znicze w hołdzie dla tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej.