Tegoroczna  czwarta już edycja  Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim, zgromadziła rekordową liczba drużyn z całej Polski. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał osobiście  minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, któremu towarzyszyli: poseł na Sejm RP  Michał Jach, oraz Dowódca Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych,  generał brygady Jarosław Mika.

Podczas spotkania z uczniami klas mundurowych szef resortu obrony podkreślił, że przygotowanie młodych ludzi do służby w Wojsku Polskim daje gwarancje profesjonalizmu w armii. Zapewnia też bezpieczeństwo państwa dla kolejnych pokoleń.

 

Mocną reprezentację w bojowych warunkach poligonu drawskiego, tworzyli również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. Zgrany i zdyscyplinowany zespół pod opieką Jarosława Bieńkowskiego, rywalizował razem z dwudziestoma czterema drużynami, przybyłymi z całego kraju. Stawką tych zmagań było miejsce na podium w tej prestiżowej imprezie. Jej organizacją zajęło się Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, wspólnie z  Zespołem  Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

 

Rywalizowano w dwóch konkurencjach . W kategorii dyscyplin obronnych zawodnicy mieli do pokonania dystans dziewięciokilometrowej pętli taktycznej. Drużyna musiała również wykazać się precyzją i dokładnością, w strzelaniu z karabinka kbk AK, oraz  kbks.

Po zsumowaniu wszystkich wyników, klasyfikację generalną IV edycji Mistrzostw i puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie . Trzecią lokatę zajęła  reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie.

W ogólnej klasyfikacji drużyna stargardzkiego II LO w składzie: Kacper Bielecki, Piotr Chełstowski, Joanna Jarząbek, Marcel Łaba i Krystian Mądrowski, zajęła lokatę tuż za podium.

Mistrzostwa na Poligonie Drawskim zakończyła wspólna uroczystość na terenie lotniska w Ziemsku. Zwycięskim drużynom i pozostałym uczestnikom zmagań za wysiłek, poświęcenie i zaangażowanie dziękowali: Wice Starosta Drawski, Mariusz Nagórski razem z Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, płk. Markiem Gmurskim.

W uroczystym zakończeniu mistrzowskich zmagań uczestniczyli też przedstawiciele jednostek wojskowych, policji straży pożarnej i nadleśnictw. Wielu wrażeń uczestnikom dostarczył także udział w uroczystości  żołnierzy amerykańskich z 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, którzy na poligon drawski  przybyli  prosto z Fort Bliss w Teksasie. Niezapomniany  okazał się  także pokaz polskiego i amerykańskiego sprzętu wojskowego. Organizatorzy zadbali także o wojskową grochówkę dla uczestników, która w poligonowych warunkach smakuje najlepiej.