Próba bicia rekordu na najliczniejsze grono osób z przypiętą różową wstążką- oficjalnym symbolem walki z chorobami nowotworowymi- rozpocznie już we wtorek o 15.00. tegoroczną edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Chętni do udziału w tym niebanalnym przedsięwzięciu powinni zgłosić się na Rynek pół godziny wcześniej, by dokonać oficjalnej rejestracji oraz zająć miejsce w specjalnej strefie. Do wspólnego bicia rekordu zaprasza Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z organizacjami i stowarzyszeniami, które podjęły się organizacji XV już edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

„Trzy razy piętnaście”- w taki sposób określić można czas i miejsce tegorocznej inauguracji cyklu imprez, poświęconych profilaktyce i promocji zdrowia. XV edycja Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem przypada bowiem 15 października. Samo bicie rekordu Różowej Wstążki przewidziano natomiast na godzinę 15. Aby próbę ustanowienia rekordu zaliczyć do udanych, w wyznaczonym miejscu Rynku Starego Miasta musi stawić się minimum sto osób. Pomysłodawca akcji- Stowarzyszenie Amazonek Stokrotki liczy, że chętnych z różową wstążką zgłosi się znacznie więcej.

Przez wtorek i środę organizatorzy będą zachęcać również do zapisywania się na bezpłatne badania urologiczne dla kobiet i mężczyzn. Rejestracja jest możliwa telefonicznie, pod numerem 533 367 039, w godzinach 8- 14. Na badania mammograficzne panie mogą się zapisywać w godzinach 8- 12, dzwoniąc pod numer: 91 578 92 88.

Ogółem przygotowano pulę 140 badań urologicznych w pracowni szpitala w Stargardzie przy ul. Wojska Polskiego 27. Zarejestrowani mogą zgłaszać się do pracowni urologicznej w dniach 8, 10 i 23 listopada. Dla kobiet w wieku 40- 49 i powyżej 70 lat pracownia mammografii stargardzkiego szpitala przeprowadzi 50 bezpłatnych badań. Darmową mammografią bez limitu objęto natomiast panie w wieku 50- 59 lat.

Już po inauguracji obchodów Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem, w środę 16 października organizacje pozarządowe zaangażowane w przygotowanie tegorocznej edycji zaproszą do Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17. Zaplanowano tu „Dzień Otwarty”, który potrwa od 10 do 17. Na mieszkańców czekają liczne stoiska dedykowane profilaktyce, terapii wzmacniającej funkcjonowanie organizmu oraz zabiegom pielęgnacyjnym. Do dyspozycji będą również fizjoterapeuci, którzy zaoferują bezpłatne badania słuchu, pokazy pielęgnacji skóry i włosów oraz pomiary poziomu cukru i ciśnienia krwi. Swoje stoisko przygotował także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, gotowe do przekazania szczegółowych informacji odnośnie dofinansowania zakupów sprzętu rehabilitacyjnego.

Zapraszamy więc w imieniu Starosty Stargardzkiego i organizatorów do udziału w imprezach, których celem jest promocja zdrowego trybu życia, nieodzownego elementu walki z rakiem- największą chorobą cywilizacyjną XXI wieku. I niech Rynek Starego Miasta wypełni jutro kolor nadziei dla wszystkich zmagających się z nowotworem.