Wystarczy jedynie wspiąć się po stromych schodach wiodących ku wnętrzom Bramy Wałowej, by przestąpić próg dwóch światów, wykreowanych w wyobraźni dwojga nietuzinkowych artystów. Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” zaprasza do obejrzenia wyjątkowej wystawy prac Lidii Domagały i Andrzeja Fronczaka. W wernisażu ostatniej w tym roku wystawy, uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, zachęcając gorąco do wejścia w wymiar obu światów, uwiecznionych na płótnie.

Na co dzień Lidia Domagała pracuje i tworzy w Zielonej Górze. Natomiast Andrzej Fronczak jest mieszkańcem Włocławka. Oboje dzielą się swoim światem w stargardzkiej Bramie Wałowej. Wystawę ich prac można oglądać aż do 26 stycznia przyszłego roku. Wernisaż dzieł obojga artystów okazał się też wyjątkowy dzięki wokalistce Dianie Kamrowskej, której towarzyszył  stargardzki raper Paweł Kowalewski. Oboje stworzyli niepowtarzalny klimat, jaki mogą tylko nadać brzmienia, wywodzące się także z dwóch muzycznych światów.

Już pierwszy kontakt z dziełami Lidii Domagały ukazuje perspektywę jej świata, pełnego abstrakcji. Jak przyznawała pani Lidia, jej malarstwo przesycone emocjami jest formą zaproszenia do rozmowy i nawiązania relacji. W jej świecie tajemnica, wzruszenie i zaskoczenie malowane barwą, potrafią zauroczyć odbiorcę. Kolor, światło i przestrzeń są tymi „cząstkami elementarnymi”, które nadają życia i dynamizmu artystycznym wizjom artystki.

Andrzej Fronczak podzielił się z kolei swoją wizją cyklu „Nekropolis”, nad którym pracuje już od pięciu lat. Prezentowany we wnętrzach Bramy świat pana Andrzeja pełny jest niedopowiedzeń, mgły i oszczędnie stosowanych kolorów. Swoją twórczość opiera na ciągłym poszukiwaniu, wiodącym ku nowym inspiracjom i pomysłom.

W imieniu Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej zachęcamy więc  do obejrzenia wyjątkowego zestawienia tych dwóch światów. Pełnego piękna i energii koloru pani Lidii oraz niedopowiedzeń, ale też i przygody w wymiarze  pana Andrzeja.