Budynek dawnej portierni przed wjazdem do stargardzkiego szpitala jest już oficjalną siedzibą Stowarzyszenia Edukacja- Zdrowie- Aktywność. Na co dzień organizacja wspiera osoby zmagające się z  cukrzycą. Doradza także i szkoli, propagując zdrowy tryb życia oparty na racjonalnej diecie, pomocnej nie tylko cierpiącym na jedną najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI w. Uroczystego otwarcia nowej siedziby stowarzyszenia dokonano w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Wicestarosty Joanny Tomczak i Krzysztofa Kowalczyka, Dyrektora Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego ZOZ.

Zaproszonych  gości w nowym miejscu witała Elżbieta Drobik, prezes stowarzyszenia, które rozpoczyna kolejny etap działalności po przeprowadzce. Pełniąc rolę gospodyni spotkania podkreślała znaczenie współpracy z administracją i dyrekcją szpitala, która przekazała budynek dawnej portierni do użytku organizacji działającej na rzecz osób cierpiących na cukrzycę. Niebagatelne znaczenie ma przy tym lokalizacja- tuż obok przychodni przyszpitalnych i oddziałów stargardzkiego szpitala. Dzięki temu zarówno pacjenci, jak i mieszkańcy miasta oraz gmin powiatu uzyskali bezpośredni kontakt ze stowarzyszeniem, stawiającym sobie za cel profilaktykę zdrowego trybu życia, wsparcie osób chorujących na cukrzycę oraz szkolenia w zakresie racjonalnego żywienia.

Siedzibę zlokalizowaną nieopodal szpitala udało się urządzić dzięki wsparciu ze strony Miasta i Powiatu Stargardzkiego. Działalność w nowym miejscu zainaugurowała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, przecinając niebieską, zieloną i różową wstęgę  (utrzymane w kolorach stowarzyszenia), razem z prezes Elżbietą Drobik i Krzysztofem Kowalczykiem, dyrektorem SPWZOZ.   W budynku dawnej portierni do dyspozycji mieszkańców i pacjentów oddano m.in. salkę edukacji diabetologicznej.

Stowarzyszenie działające od 2016 r.,  zapowiada ścisłą współpracę ze stargardzkim szpitalem. Zyskają na niej pacjenci oraz mieszkańcy, mając bezpośrednią  możliwość udziału w  szkoleniach profilaktycznych, poświęconych m.in. racjonalnej diecie dla osób z cukrzycą. Pod szyldem Edukacji- Zdrowia- Aktywności organizowane będą  także, najpierw dwa razy w miesiącu, zajęcia  i konsultacje odnośnie zdrowej diety, zapobiegającej chorobom cywilizacyjnym.