Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Zawieszone loty do Chin, kontrola sanitarno- epidemiologiczna na lotniskach oraz procedury medyczne stosowane wobec podróżujących- to działania podjęte w skali ogólnopolskiej, których celem jest zabezpieczenie przed ekspansją koronawirusa z Wuhan. Główny Inspektor Sanitarny oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Szczecinie publikują na swoich stronach internetowych komunikaty odnośnie sytuacji w kraju. Aktualizowana jest także interaktywna mapa z potwierdzonymi przypadkami zachorowań na świecie.

Stan podwyższonej gotowości obowiązuje także w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Stargardzie, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo sanitarne mieszkańców powiatu stargardzkiego. Mimo że nie stwierdzono przypadków zachorowań na terenie kraju,  stargardzka placówka podjęła również działania profilaktyczne

Dodatkowo zbiegają się one z   początkiem sezonu grypowego. Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna radzi przede wszystkim, by nie ulegać psychozie związanej z 2019-nCoV- głównie w mediach społecznościowych. Miarodajnym i sprawdzonym źródłem informacji na temat koronawirusa, są strony GIS oraz Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej.

Pracownicy powiatowej stacji przypominają  też, że wirus ten jest podatny na działanie wszystkich rozpuszczalników organicznych. Chcąc zabezpieczyć się- także przed grypą i zachorowaniami pochodnymi- należy więc pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

 

 

 

Zainteresowani mogą także obejrzeć wykład dr.m.med. Pawła Grzesiowskiego „Koronawirus z Wuhan”, który zamieszczamy poniżej:

 

http://wsse.szczecin.pl/wyklad-dr-n-med-pawla-grzesiowskiego-koronawirus-wuhan-2019-ncov/