Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Życzenia Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej dla uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników oświaty.

Drodzy nauczyciele i uczniowie, rodzice oraz wychowawcy!

 

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy zupełnie inaczej niż zwykle. Bez uroczystych inauguracji, pełnych wakacyjnych wrażeń. Pandemia, z którą zmagamy się  od kilku miesięcy, jeszcze przez długi czas będzie kształtować naszą codzienność. I w takich właśnie okolicznościach wróciliście do szkół i klas- po przymusowej przerwie. 

Rozpoczynający się właśnie rok nauki przypomina  równanie z wieloma niewiadomymi- tak  dla uczniów, nauczycieli, jak i dyrektorów szkół czy  samorządów.  Mam jednak nadzieję, że rozwiążemy je wszyscy-  zachowując odpowiedzialność za siebie i bezpieczeństwo innych.

Życzę Wam zatem przede wszystkim zdrowia. I te życzenia w obecnych warunkach mają swoje doniosłe znaczenie. Ten nowy rok, mimo że rozpoczęty w cieniu pandemii, niech przyniesie Wam wiele satysfakcji z osiągniętych wyników w nauce.  Kadrze pedagogicznej życzę również  wytrwałości w znoszeniu trudów, jakie są naszym wspólnym udziałem.  Niech najbliższe tygodnie i miesiące pozwolą  Wam  na osiągnięcie  zamierzonych celów i  spełnienie marzeń, którym nie przeszkodzą żadne obostrzenia. 

W imieniu swoim i współpracowników życzę Wam  dobrego, spokojnego i bezpiecznego roku nauki w sytuacji, która dla nas wszystkich okazała się dużym wyzwaniem.