Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Dzień Ratownictwa Medycznego wyznaczono w kalendarzu na 13. października. W tym roku święto ludzi z pierwszej linii frontu walki o zdrowie i życie, nabiera szczególnego znaczenia. W warunkach rosnącej skokowo liczby nowych zakażonych SARS- CoV- 2, załogi ambulansów pogotowia są narażone przede wszystkim na kontakt z wirusem. Dzielą również ogrom wysiłku i trudu całej Służby Zdrowia, wytrwale spiesząc  z pomocą. Obok dodatkowych obowiązków, wynikających ze stanu epidemii, niosą na co dzień swoją pomoc i wsparcie. Ich praca i służba częstokroć nie spotykają się z należytym uznaniem.

W Dniu Ratownictwa Medycznego Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Zarządem Powiatu i współpracownikami życzy ratownikom przede wszystkim siły i wytrwałości, niezbędnych do funkcjonowania w tym wyjątkowym czasie.

Przypomina również o nowych zadaniach, jakie postawiono przed ratownikami w warunkach pandemii. To właśnie oni, narażając swoje zdrowie i życie poszukują pomocy dla pacjentów. Spędzają też długie godziny, oczekując na przyjęcie chorego do szpitala. Starosta podkreśla, że obok wdzięczności należy się przede wszystkim szacunek tym bohaterkom i bohaterom naszych czasów.

Wspomnijmy więc o blisko 13- tys. rzeszy ratowników medycznych w całym kraju, a także tych, od których interwencji na co dzień zależy zdrowie i życie  mieszkańców powiatu stargardzkiego. Mimo dedykowanego im dnia, nie mają powodów do świętowania, obciążeni nadmiarem obowiązków, pracy i stresu, jaki wiąże się z funkcjonowaniem w warunkach COVID- 19.

Miejmy więc przynajmniej świadomość, ile zawdzięczamy załogom karetek, gotowych do niesienia pomocy zarówno nam, jak i naszym bliskim, które rzadko kiedy słyszą słowo „dziękuję” za swoją gotowość, postawę i ofiarność.