Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Alkomaty - ważne informacje

Mierzenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wykonywane jest przez policję. To fakt niezaprzeczalny. Jednak alkomaty cieszą się obecnie coraz większą popularnością u osób, które nie są zdeklarowanymi abstynentami, a wsiadając do samochodu chcą mieć pewność, że nie są pod wpływem alkoholu. Warto zauważyć, że alkomaty nie są wcale drogie i można wybrać naprawdę dobre urządzenia w korzystnej cenie.

Urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu - czym się różnią

Dużą popularnością cieszą się modele elektrochemiczne. Są to urządzenia ze specjalnym sensorem. Stosowane są również przez policję czy duże firmy, które chcą kontrolować trzeźwość swoich pracowników. W tym przypadku pomiar dokonywany jest na podstawie chemicznego odczytu molekuł alkoholu. Czujnik zasysa je w ostatniej fazie wdmuchiwanego powietrza. Tutaj należy wiedzieć, że na wynik nie mają wpływu żadne spożyte produkty, a więc np. jabłka czy mocne herbaty. Oczywiście kolejną zaletą jest wyjątkowa dokładność. Kolejnym rodzajem popularnego urządzenia jest model półprzewodnikowy. Jednak w jego przypadku dokładność nie jest już tak duża, a na wynik mają wpływ zjedzone produkty. Wynik może również zakłamywać nikotyna, spożyte owoce czy też wypłukanie jamy ustnej płynem. Rzecz jasna i to urządzenie ma zalety - największą jest bardzo niska cena na alkopatrol.pl.

Jak znaleźć dobre urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu?

Na pewnych rzeczach nie należy oszczędzać i na pewno należy do nich urządzenie służące do pomiaru promili w wydychanym powietrzu. Dlatego też najlepiej wybrać urządzenie, które posiada atest. Dodatkowo przyda się intuicyjne menu czy szybki odczyt pomiaru. Warto, aby obudowa była trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście powinna być także możliwość ładowania go ładowarką samochodową. Tutaj pamiętajcie, że takie urządzenia wymagają okresowej kalibracji i częstość takiego działania tak naprawdę zależy od rodzaju urządzenia, a także częstotliwości pomiarów czy sposobu przechowywania. Najlepiej więc kierować się rekomendacjami producentów. Dzięki temu można uzyskać miarodajny efekt.

Pamiętajcie, aby na urządzeniach do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu nie oszczędzać, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nawet jeśli wypijecie jedno piwo kilka godzin wcześniej, to lepiej dokonać pomiaru, bo nawet minimalne stężenie alkoholu może zaburzać koncentrację.