Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Przed nami długi weekend. Pamiętajmy, że na drodze najważniejszy jest człowiek. To kierowcy, a także piesi mają największy wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Mając to na uwadze korzystajmy z multimediów swoich samochodów na postoju, a nie podczas jazdy. Długie wpatrywanie się w wyświetlacz i przełączanie kolejnych pozycji menu podczas jazdy, a także korzystanie ze smartfona jest ogromnym zagrożeniem dla życie lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 

Nadmierna prędkość, kierowanie po alkoholu, narkotykach, wyprzedzanie na „trzeciego”,w rejonie przejść dla pieszych, korzystanie z telefonu podczas jazdy, czy podczas przechodzenia po przejściu dla pieszych jest zabronione przepisami. Pamiętajmy o tym i zróbmy wszystko, aby to nie była nasza ostatnia podróż, czy ostatnie przejście dla pieszych.

Pamiętajmy, że za nasze bezpieczeństwo, za bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego sami jesteśmy odpowiedzialni. Zachowajmy rozsądek i trzeźwe myślenie. Pamiętajmy również o wzajemnym szacunku.

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz