Okres wakacyjny, słoneczna letnia pogoda może szykować dla młodych ludzi wiele pokus, które spowodować mogą naruszenie przepisów prawa. Dlatego też, ku przestrodze funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy przypominają o tym, aby wakacyjna beztroska nie przerodziła się w łamanie prawa, gdyż również osoby nieletnie ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie.

W związku z tym, że młodzież w coraz młodszym wieku spożywa alkohol i eksperymentuje z innymi środkami odurzającymi oraz wchodzi w konflikt z prawem policjanci przypominają, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym bardzo często mogą mieć wpływ na ich dorosłe życie. Kradzieże, pobicia, dręczenie innych, narkotyki to nie bezkarny ,,lans’’ w oczach kolegów tylko prosta droga do więziennej celi.

Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy, że popełnione przez nich czyny karalne kończą się przedstawieniem zarzutów, a następnie rozprawą w Sądzie Rodzinnym, który może nawet umieścić nieletniego w zakładzie poprawczym. Tylko w przeciągu wakacji funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zatrzymali 21 nieletnich, którym przedstawili 31 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży, znieważeń, uszkodzeń, oszustw, posiadania środków odurzających czy też narażenia drugiej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

 

Mamy nadzieję, że końcówka wakacji będzie czasem bezpiecznej zabawy, która nie będzie skutkowała przykrymi wypadkami, ani konsekwencjami prawnymi. Nastolatku pamiętaj!!! Całe życie przed Tobą!!!

mł. asp. Justyna Siwarska