Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących samochodami nadal pozostaje główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków i groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci prowadzą intensywne kontrole kierujących, szczególnie pod tym kątem. Wobec kierowców za popełnione wykroczenia są wyciągane konsekwencje, które od początku tego roku są o wiele surowsze.

Policjanci stargardzkiej drogówki na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie zatrzymali kierowcę Mercedesa, który zwrócił swoją uwagę zbyt szybką jazdą. Kierowca w obszarze zabudowanym jechał aż o 66 kilometrów za szybko. Okazało się, że za kierownicą siedzi 36- letni mężczyzna, który w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie posiada do tego wymaganych uprawnień. Za swoją brawurową i nieodpowiedzialną jazdę będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to, żeby wyeliminować z dróg uczestników ruchu drogowego sprowadzających zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

mł. asp. Justyna Siwarska