Dla kogo pompa ciepła będzie najlepszym rozwiązaniem?

Pompy ciepła cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane w nowym budownictwie. Jednak wiele osób wciąż ma obawy, że pompa ciepła nie znajdzie zastosowania w ich przypadku. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, kiedy warto zdecydować się na jej montaż i co można w ten sposób zyskać.

Budowa nowego domu

Czy wiesz, że mniej więcej dwie trzecie kosztów utrzymania budynku jest związanych z jego ogrzewaniem? To właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać źródło ciepła, które będzie względnie tanie w eksploatacji. Ten warunek spełniają nowoczesne pompy ciepła, które stanowią idealny wybór dla osób budujących dom. W takim wypadku już na poziomie projektu można zaplanować rozmieszczenie i montaż wszystkich istotnych elementów niezbędnych do optymalnego działania pompy ciepła.

Te urządzenia doskonale sprawdzają się w energooszczędnych i zeroemisyjnych budynkach, a jednocześnie idealnie wpisują się w proekologiczną politykę Unii Europejskiej. Pompę ciepła możesz połączyć z ogrzewaniem podłogowym, ogrzewaniem ściennym i panelami fotowoltaicznymi. Im więcej energii będziesz czerpać z odnawialnych źródeł energii, tym niższe będą koszty ogrzewania domu.

Modernizacja istniejącego systemu grzewczego

Pompa ciepła może też współpracować z już istniejącym systemem grzewczym. Na jej montaż warto się zdecydować, gdy instalacja wymaga gruntownej naprawy lub wymiany. Modernizacja jest zalecana również osobom, które chcą:

  • przejść na odnawialne źródła energii,
  • zwiększyć energooszczędność budynku,
  • podnieść wartość nieruchomości,
  • zastosować bardziej komfortowe rozwiązania, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie.

Tak naprawdę pompa ciepła może dobrze sprawdzić się w każdym budynku, nawet jeśli jest stary lub dawno nie był remontowany. Należy jedynie dobrać wysokiej jakości urządzenie o odpowiednich parametrach. Pomogą Ci w tym eksperci ze STIEBEL ELTRON. Polecanym modelem do celów modernizacyjnych jest na przykład pompa ciepła powietrze / woda HPA Premium przeznaczona do montażu zewnętrznego.

Ekologia i oszczędność

Jeśli chcesz przyczynić się do poprawy warunków środowiskowych na naszej planecie i stale szukasz oszczędności, pompa ciepła będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. To urządzenie podczas swojej pracy nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne, ponieważ nie wydziela szkodliwych substancji, takich jak dym czy spaliny, nie generuje dużego hałasu i pozwala znacząco obniżyć emisję gazów cieplarnianych z budynku.

Pompa ciepła pozyskuje ciepło z otoczenia, czyli powietrza, gruntu lub wody. Są to odnawialne zasoby, co oznacza, że nie mogą zostać wyczerpane w wyniku użytkowania lub konsumpcji. Do jej działania potrzebna jest również energia elektryczna, którą możesz produkować we własnym zakresie przy użyciu paneli fotowoltaicznych.

Zakup pompy ciepła to także świetny wybór dla osób, które chcą zmniejszyć koszty związane z utrzymaniem i obsługą systemu grzewczego. Choć pompy ciepła nie należą do najtańszych, to jednak w dłuższej perspektywie czasowej ich zakup jest bardzo opłacalny, ponieważ nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z ich eksploatacją. Płaci się jedynie za pobór prądu. Poza tym pompy ciepła są łatwe w obsłudze, bezpieczne i niezawodne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na przestrzeni lat.

Pompy ciepła STIEBEL ELTRON – komfort użytkowania

Nowoczesne pompy ciepła STIEBEL ELTRON gwarantują wysoką wydajność przy niskich kosztach energii. Zostały one zaprojektowane, opracowane i przetestowane w taki sposób, aby były przystosowane do pracy w naszej strefie klimatycznej o każdej porze roku. W efekcie są bardzo wydajne nawet w trakcie długich i mroźnych zim.

Pompy ciepła STIEBEL ELTRON służą do ogrzewania, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. W wyborze optymalnego modelu pomoże Ci doświadczony konsultant. Dzięki pompie ciepła w Twoim domu zawsze będzie panowała komfortowa temperatura.