Policjanci po pościgu zatrzymali sprawcę licznych kradzieży i włamań

Policjanci ze Stargardu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymanie nastąpiło po dynamicznym pościgu przez miasto, który zakończył się sukcesem funkcjonariuszy.

  1. Zatrzymanie podejrzanego po pieszym pościgu.
  2. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na widok mężczyzny.
  3. Przewiezienie zatrzymanego do jednostki Policji.
  4. Mężczyzna oczekuje na decyzję sądu.

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy podczas rutynowego patrolu na ulicy Spokojnej zauważyli mężczyznę, który był im znany jako osoba poszukiwana w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu.

Na widok mundurowych podejrzany natychmiast podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze, nie tracąc czasu, ruszyli za nim w pieszy pościg przez okoliczne blokowiska. Pomimo wielokrotnych okrzyków „STÓJ POLICJA”, mężczyzna kontynuował ucieczkę.

Po kilkuset metrach pościg zakończył się sukcesem policjantów, którzy szybko i skutecznie obezwładnili 39-letniego mieszkańca Stargardu. Mężczyzna został następnie przewieziony do jednostki Policji, gdzie odbyły się dalsze czynności procesowe.

Obecnie podejrzany przebywa w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na dalszy bieg sprawy. O jego losie zdecyduje teraz sąd.


Źródło: Policja Stargard