Policja zatrzymała pijanego recydywistę za kierownicą, pojazd skonfiskowany

Policjanci z drogówki zatrzymali 57-letniego kierowcę Volkswagena, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna został przyłapany na jeździe po alkoholu, co skutkowało natychmiastową konfiskatą jego samochodu i postawieniem go przed sądem w trybie przyspieszonym.

  1. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.
  2. Powtarzające się wykroczenie.
  3. Konfiskata pojazdu.
  4. Postawienie przed sądem w trybie przyspieszonym.

Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki, patrolując swoje rejony, zwrócili uwagę na samochód marki Volkswagen, który poruszał się w sposób nieprzewidywalny. Kierowca nie trzymał właściwego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Po zatrzymaniu pojazdu i przeprowadzeniu badania alkomatem, okazało się, że 57-letni mężczyzna jest nietrzeźwy.

Warto podkreślić, że kierowca ten już wcześniej był karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W związku z powtarzającym się wykroczeniem, policjanci zdecydowali o konfiskacie jego samochodu. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

W trybie przyspieszonym trafił przed sąd, gdzie odpowie za swoje działania. Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach, narażając życie i zdrowie innych uczestników ruchu. Policja apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialność i unikanie prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Przypominamy!!!

Przed nami długi weekend majowy. Czy będzie bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą - pijani kierowcy to ogromne zagrożenie.


Opierając się na: KPP w Stargardzie