Policjanci zorganizowali festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka
Frekwencja na festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez policjantów w Stargardzie przerosła wszelkie oczekiwania. Setki dzieci uczestniczyły w licznych atrakcjach, jakie przygotowano na terenie Komendy Powiatowej Policji.
  1. Wielki festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
  2. Mnóstwo atrakcji, w tym gry i zabawy o tematyce bezpieczeństwa.
  3. Setki dzieci zwiedzających komendę i rozmawiających z funkcjonariuszami.
  4. Udział wielu instytucji i służb, w tym Policji Konnej, Straży Pożarnej i żołnierzy.

W miniony weekend na terenie Komendy Powiatowej Policji odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który przyciągnął tłumy najmłodszych mieszkańców powiatu stargardzkiego. Organizatorzy zadbali o bogaty program, który zachwycił zarówno dzieci, jak i ich opiekunów.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00, jednak już wcześniej przed budynkiem komendy gromadziły się liczne grupy zorganizowane. Na uczestników czekały liczne stoiska oraz atrakcje przygotowane przez różne służby i instytucje, w tym Policję Konną, Państwową Straż Pożarną, żołnierzy 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów oraz 12 Brygadę Zmechanizowaną.

Podczas festynu dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach o tematyce bezpieczeństwa, a także uczestniczyć w zajęciach ze specjalistą kryminalistyki. Dodatkowo, na miejscu znajdowały się stoiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz firmy Bridgestone i Nadleśnictwa Kliniska.

„Pamiętajmy, że policjanci podczas każdej służby, każdego dnia, dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich, a w szczególności dzieci. Działają prewencyjnie i profilaktycznie, a także edukacyjnie organizując różnego rodzaju spotkania, pogadanki na temat bezpieczeństwa w szkołach, przedszkolach czy festynach” – przypomina asp. Justyna Siwarska.

Wydarzenie zakończyło się sukcesem, a dzieci opuściły teren komendy z uśmiechami na twarzach i pamiątkami poprawiającymi bezpieczeństwo w dłoniach. Festyn był doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej oraz edukacji najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa.


Opierając się na: Policja Stargard