Bezpłatne autobusy podczas Dni Stargardu w czerwcowe weekendy
Dwa czerwcowe weekendy będą wyjątkowe dla mieszkańców naszego miasta. Z okazji obchodów Dni Stargardu, przygotowano szereg atrakcji, a także udogodnień w postaci bezpłatnej komunikacji miejskiej. Sprawdź, co czeka na Ciebie w te dni!
  1. Bezpłatne przejazdy autobusami MPK w weekendy 8-9 czerwca oraz 22-23 czerwca.
  2. Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w sobotę, 8 czerwca.
  3. Sportowe atrakcje na ul. Szczecińskiej w sobotę, 8 czerwca.
  4. Imprezy tematyczne: Klasyczny Stargard i festyn „W Krainie Gryfa”.

Z okazji Dni Stargardu, mieszkańcy będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Bezpłatna komunikacja będzie dostępna w dwa czerwcowe weekendy: 8-9 czerwca oraz 22-23 czerwca. To doskonała okazja, aby wygodnie dotrzeć na liczne wydarzenia organizowane w ramach święta miasta.

W sobotę, 8 czerwca, zaplanowano dzień pełen sportowych atrakcji na ul. Szczecińskiej. W związku z tym, od godziny 8:00 do 15:00, autobusy będą kursować zmienionymi trasami: zamiast ul. Szczecińską, pojadą ul. T. Kościuszki i ul. 11 Listopada. Od godziny 15:00 do końca dnia, zmiany obejmą linie nr 2, 10, 12, 32, 35 i 38. Warto mieć to na uwadze, planując podróż.

W niedzielę, 9 czerwca, wszyscy miłośnicy motoryzacji powinni skierować swoje kroki do Park&Ride, gdzie odbędzie się impreza Klasyczny Stargard. To świetna okazja, aby spędzić popołudnie w towarzystwie zabytkowych pojazdów i przywitać nadchodzące wakacje.

Kolejny weekend, 22-23 czerwca, przeniesie nas w czasie dzięki festynowi „W Krainie Gryfa” organizowanemu przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne. W parku przy Bastei czekać będą liczne atrakcje nawiązujące do dawnych czasów. Dodatkowo, w niedzielę, 23 czerwca, w kolegiacie odbędzie się koncert Orkiestry Camerata, który z pewnością przyciągnie miłośników muzyki klasycznej.

Nie zapomnijcie zapisać tych dat w kalendarzu i skorzystać z darmowej komunikacji, aby w pełni cieszyć się świętem naszego miasta!
Źródło: UM Stargard