Zmiany na Szczecińskiej w sobotę: sportowe atrakcje i objazdy
W najbliższą sobotę mieszkańcy będą mogli wziąć udział w sportowych obchodach Dni Stargardu. Z tej okazji ulica Szczecińska przeistoczy się w arenę pełną rywalizacji, pokazów i występów artystycznych. W związku z tym nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz kursowaniu miejskich autobusów.
  1. Zamknięcie ul. Szczecińskiej od 7:00 rano do 2:00 w nocy.
  2. Nieprzejezdność fragmentu ul. Szczecińskiej od 17:00 do 23:00.
  3. Zmiany w kursowaniu autobusów MPK.
  4. Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w wybrane dni czerwca.

W sobotę, 8 czerwca, ul. Szczecińska stanie się miejscem pełnym atrakcji dla mieszkańców miasta. W godzinach od 7:00 rano do 2:00 w nocy zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ronda Saperów Stargardzkich przy restauracji McDonald's do skrzyżowania z ul. Pierwszej Brygady. To doskonała okazja, by wziąć udział w licznych aktywnościach sportowych, pokazach i występach artystycznych.

Warto również zwrócić uwagę na zmiany dotyczące ruchu drogowego. Od 17:00 do 23:00 nieprzejezdny będzie fragment ul. Szczecińskiej od ronda Saperów Stargardzkich do wjazdu na pocztę (os. Zachód B9 i B11). Dodatkowo, od 20:00 do 23:00 zamknięta dla aut będzie ul. Szczecińska od ronda 15 Południk do pl. im. S. Pajora oraz ul. S. Moniuszki i część ul. F. Chopina.

Kierowcy są proszeni o nieparkowanie swoich samochodów wzdłuż ul. Szczecińskiej. To pozwoli na sprawne przeprowadzenie imprezy i uniknięcie ewentualnych utrudnień. Mieszkańcy powinni również pamiętać o zmianach w rozkładach jazdy niektórych linii autobusowych MPK. Warto wcześniej zapoznać się z nowymi rozkładami, aby uniknąć niespodzianek.

Na koniec, z okazji Dni Stargardu, w dniach 8, 9, 22 i 23 czerwca, mieszkańcy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bez konieczności kupowania biletów. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy planują uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów.


Według informacji z: UM Stargard